ARBATVAKARIO E. ŠIMKŪNAITEI SU VERA PAVLOVSKAJA AKIMIRKOS

2020-ieji paskelbti vaistažolių žinovės, vaistininkės, žiniuonės

habilituotos daktarės Eugenijos Šimkūnaitės (1920-1996 m.) metais,

minint jos gimimo 100-ąsias metines

Vilniaus universiteto botanikos sodas kviečia minėti garsiausios lietuvių žiniuonės atminimą, aplankyti dr. Eugenijos Šimkūnaitės „Arbatų darželį“ Kairėnuose ir dalyvauti renginiuose (užtenka įsigyti įprastą lankymo bilietą, su kuriuo galėsite apžiūrėti ir paties sodo erdves).

ARBATVAKARIO E. ŠIMKŪNAITEI SU VERA PAVLOVSKAJA AKIMIRKOS

Dalinamės šilto ir įsimintino ARBATVAKARIO, skirto dr. Eugenijai Šimkūnaitei, akimirkomis. Nuostabus Veros Pavlovskajos sopranas užpildė ir sodo Muziejų, ir žiūrovų širdis. Trapią ir subtilią nuotaiką kūrė Romos Gudaitienės karpinių paroda ŽINIUONEI, skambėjo renginio vedėjo Juozo Proscevičiaus eilės, kvepėjo mėtų ir čiobrelių arbata. Vakaras prabėgo kaip akimirka ir buvo palydėtas audringais plojimais ir margų gėlių puokštėmis koncertinės programos atlikėjams. Nuoširdžiai dėkojame Verai Pavlovskajai (sopranas), Jonei Krištolaitienei (smuikas), Linai Giedraitytei (fortepijonas), Maksimui Mačiulskiui (akordeonas).

RENGINIO SKLAIDA:

RUGSĖJO 3 d. 19.00 val.

VU Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius)

KVIEČIAME Į ARBATVAKARĮ E. ŠIMKŪNAITEI SU

Lietuvos muzikos ir teatro absolvente VERA PAVLOVSKAJA (sopranas)

Atlikėjai

Vera Pavlovskaja – sopranas, LMTA absolventė; Jonė Krištolaitienė – smuikas, LMTA absolventė; Lina Giedraitytė – fortepijonas, LNOBT koncertmeisterė; Maksimas Mačiulskis – akordeonas.

I dalis. Skambės įvairių tautų  liaudies dainos:

1.    Vienam darže žydėjo meronai. J. Tallat–Kelpšos išplėtota lietuvių liaudies daina.

2.    Купалинка.  Baltarusių liaudies daina.

3.    Ой, у вишневому саду. Ukrainiečių liaudies daina.

4.    Вьюн над водой. Rusų liaudies daina.

5.    Šokinėjo pana Ona. J. Tallat–Kelpšos išplėtota lietuvių liaudies daina.

6.    Задумал да старый дед. Rusų liaudies daina.

7.    Oi užkilokit vartelius. B. Dvarionas, žodžiai J. Marcinkevičiaus.

8.    Leliumoj. Lietuvių liaudies daina.

9.    Kukułeczka. Lenkų liaudies daina.

Arbatos pertrauka

II dalis. Klausysimės klasikinių romansų:

1.    Alyvos.  A. Belozaras,  žodžiai S. Neries.

2.    Сирень. С. В. Рахманинов,  žodžiai Е. A. Беке́това .

3.    Восточный романс. Н. А. Ри́мский-Ко́рсаков.

4.    Песня Зюлейки. Н. А. Ри́мский-Ко́рсаков.

5.    Еврейская песня. Н. А. Ри́мский-Ко́рсаков.

6.    Zlota rybka. S. Moniushzko.

7.    С няней.  М. Мусоргский. Iš vokalinio ciklo „Детская“.

8.    Undinės. G Kuprevičius. Iš ciklo „Aštuoni metafiziniai romansai“.

9.    На землю сумрак пал. П. И. Чайковский.

Šventinį koncertą MUZIEJUJE iliustruos tautodailininkės ROMOS GUDAITIENĖS karpinių paroda ŽINIUONEI.

VU Botanikos sodo Vingio skyriuje rugsėjo–spalio mėn. vyks keturi renginiai „Nėr negydančių žolynų, tik atitikti reikia“. Daugiau informacijos bus skelbiama www.botanikos-sodas.vu.lt

„Vaistažolės – tai ne ratai ir ne batai, gydyti jomis reikia išmanymo... Niekada negalima gydytis patiems, išskyrus kai reikia skubiai suteikti pagalbą namie ar žygyje“, – sakė dr. E. Šimkūnaitė, kuri pasirinko tėvo profesiją ir studijavo farmaciją.  Savo gyvenimu ir veikla mokslininkė sukaupė ne tik didžiulį etnokultūrinį bei intelektualinį turtą Lietuvai, bet ir suformavo unikalų savo, kaip liaudies žiniuonės, įvaizdį.