KARANTINO MANDALA. PASAULINĖ MEZGIMO VIEŠUMOJE DIENA 2020

Pasaulinė mezgimo viešumoje diena jau spėjo tapti gražia tradicija VU botanikos sode Kairėnuose, kai antrąjį birželio mėnesio šeštadienį, čia, gamtoje, renkamės megzti.

Šiemet, reaguojame į susiklosčiusias aplinkybes, susijusias su pandemija, ir sumanėme kitokią mezgimo dieną.

Birželio 13 d. kviečiame mezgančius nepamiršti pasaulinio mezgimo veiksmo ir šiemet raginame megzti namuose, ar kitoje tam tinkamoje aplinkoje.

Renginio tema -  KARANTINO MANDALA.

Mandalos simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Juk mandala, tai universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės ženklas, dar vadinamas maginiu apskritimu.
Pastarieji mėnesiai daugeliui iš mūsų buvo susikaupimo, apmąstymo, naujų emocijų atsiradimo metas. Mes tikime, jog sukurtose atskirų žmonių mandalose bus užkoduoti netolimos praeities išgyvenimai. Pats žodis “mandala” iš sanskrito kalbos reiškia ne tik ratą, apskritimą, bet ir bendruomenę, susirinkimą, kas aiškiausiai įprasmina mūsų kasmetinius mezgimo dienos renginius. Mandala šiais metais tampa magišku amuletu, šiemetinio renginio simboliu, kuris visatoje apjungia mūsų bendruomenę.

Mandalos maksimalūs išmatavimai 50X70 cm (toks yra rėmas, didesnio kūrinio negalėsime pakabinti). Galima kurti kelias, mažesnes mandalas, tačiau jos turi susidėlioti į tą patį aukščiau paminėtą dydį - 50X70 cm.

Verta pasistengti, nes 25 gražiausios mandalos bus atrinktos parodai botanikos sode Kairėnuose. Parodos atidarymo renginys (liepos pabaigoje - bus tikslinama) suteiks mezgimo dienai naują pavidalą ir mezgančiųjų bendruomenė atgims gyvai. Čia aiškinsimės mandalose užkoduotas reikšmes, perteiktas emocijas ir bandysime nuskaityti ką jomis buvo norima pasakyti. Čia pat galėsime padiskutuoti su kūrinio autoriais, bendraminčiais.

Jei mandalos birželio 13 d. neužbaigsite, tikrai ne bėda, lauksime rezultato iki liepos mėn. vidurio. Pradžiai prašysime siųsti mandalos fotografijas, iš kurių ir atrinksime įspūdingiausias.

Birželio 13-oji lai būna ir kvailiojimo diena, lauksime užfiksuotų linksmų kadrų, kuriuose įamžinti mandalų kūrėjai (tinka statiniai JPG arba dinaminiai MP4). Ši medžiaga džiugins mus parodoje.

Karantino metu išgyvenai kažką, kuo norėtum pasidalinti? Perkelk savo emocijas į mezginį ir junkis prie mandalos kūrimo!

Renginio organizatoriai:
VU botanikos sodas Kairėnuose
Sandra Medzevičiūtė-Gudeliauskienė (Sandra MG)
Margarita Žukauskaitė (DIVI Knitting)
Kasiulai.lt, UAB