BOTANIKOS SODAI KAIP DALIS EUROPOS KULTŪRINIO PAVELDO

BOTANICAL GARDENS AS PART OF EUROPEAN CULTURAL HERITAGE

EU flag-Erasmus+_vect_POS

Nuo 2019 m. VU Botanikos sodas vykdo projektą „Botanikos sodai kaip dalis Europos kultūros paveldo“. Projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Partneriai:

Botanikos institutas, CAS, Čekija

Vilniaus Universitetas, Vilnius, Lietuva

Vroclavo Universitetas, Vroclavas, Lenkija

Sodų parkas, Bad Zwischenahn, Vokietija

Pagrindiniai tikslai:

Bendrauti tarpusavyje, pasidalinti savo gerąja praktiką, palyginti su kitais partneriais ir rasti panašumų, įkvėpimo ir abipusio supratimo apie skirtingų Europos šalių istorinius, kultūrinius, socialinius, švietimo, ekonomikos ir sodininkystės ypatumus bei botanikos soduose taikomą skirtingą praktiką auginant augalus. Projekte dalyvaujantys asmenys dalinsis „gerąja patirtimi“ ir bendradarbiaus kuriant tikslines švietimo ir mokymo žmonių grupes ir sieks kuo geresnių rezultatų.

Ką ketiname daryti:

1.     Sukurti naują tarptautinį BS tinklą bendravimui, mainų praktikai, bendradarbiavimui, mokymuisi ir naujų žinių perdavimui.

2.     Įtraukti studentus ir jaunus darbuotojus į tarptautinį tinklą ir skatinti jų profesinį bei asmeninį tobulėjimą, suprantant BS vertę.

3.     Sukurti novatoriškas švietimo ir mokymo medžiagas darbuotojams (įskaitant jaunus darbuotojus) ir studentams BS.

4.     Sukurti naujus būdus šviesti ir informuoti profesionalus ir plačiąją visuomenę, įskaitant jaunų žmonių motyvavimo priemones

Kokių tikimės rezultatų:

1.     Tarptautinis BS tinklas iš keturių šalių.

2.      Metodika - 4 dalių rinkinys, kuriame bus pateikta informacija apie istorinių augalų kolekcijas (vilkdalgių, viendienių ir bijūnų) - šių kolekcijų kultūros istorija ir tradicijos, sode augančių augalų įvairovės pristatymas, veisimo plėtra, kolekcijų palaikymas pagal mokslinę reikšmę ir kultūros paveldą, rekomenduojamas sodo veislių sąrašas, santrauka ir priežiūros rekomendacijos pagrindinėms sode auginamoms gentims.

3.     Keliaujanti paroda ir pažintinės ekskursijos po keturias šalis.

Pirmas projekto dalyvių susitikimas Botanikos institute, CAS, Čekija 2018.09.23-27 d.

E+ Pruhonice 09 (3)

Antroji projekto kelionė į Vroclavo universitetą, Vroclavas, Lenkija 2019.06.08-11 d.

IMG_2217

Trečioji projekto kelionė į Sodų parką, Bad Zwischenahn, Vokietija 2019.07.07-11 d.

Erasmus+-meeting_in_Bad_Zwischenahn

LEIDINIAI

BOTANICAL GARDENS AS A PART OF EUROPEAN CULTURAL HERITAGE. EN (ATSISIŲSTI)  LT (ATSISIŲSTI)

BOTANICAL GARDENS AS A PART OF EUROPEAN CULTURAL HERITAGE. HEMEROCALIS (VIENDIENĖ). EN (ATSISIŲSTI) LT (ATSISIŲSTI)