PARODOS „KONSTANTINO PROŠINSKIO FENOMENAS: GRYBŲ PIEŠINIAI“ PROGA IŠLEISTI DU ATVIRUKŲ RINKINIAI

Parodos „Konstantino Prošinskio fenomenas: grybų piešiniai“ atidarymo proga VU Botanikos sodas išleido dvi atvirukų knygeles, kurioms buvo atrinkta po 13 Konstantino Prošinskio (Konstanty Hector Prószyński, 1859–1936) augalų ir grybų piešinių.

K. Prošinskis – pedagogas, Vilniaus Stepono Batoro universiteto botanikos sodo Vingio parke inspektorius 1920–1936 m., botanikas, augalų ir ypač kepurėtųjų grybų žinovas. Jo darbų kolekcijos saugomos VU herbariume, įsikūrusiame Gyvybės mokslų centro Biomokslų institute, ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos fonde (F134).

Šiandien piešiniai turi ne tik mokslinę, bet ir meninę vertę. Unikalūs grybų piešiniai bus eksponuojami parodoje „Konstantino Prošinskio fenomenas: grybų piešiniai“ nuo rugsėjo 27 d. iki spalio 27 d. penktadieniais ir savaitgaliais nuo 10.00 val. iki 19.00 val. Atvirukų knygeles galima įsigyti VU Botanikos sodo kasose.

DAUGIAU APIE PARODĄ