NET 240 SODO SUOLELIŲ LENGVAI RASITE PAŽYMĖTUS NAUJAME GIS ŽEMĖLAPYJE

VU Botanikos sode Kairėnuose šiandien galite prisėsti net ant 233 čia išsibarsčiusių suolelių. Vadinamieji atminties suoleliai – neatskiriama mūsų sodo dalis.

Tradicija dovanoti suolelius sodui atkeliavo iš giliomis sodinininkystės tradicijomis garsėjančios Jungtinės Karalystės. „Šitą idėją į Lietuvą iš Londono parvežė VU Botanikos sodo Draugų klubo įkūrėja ir ilgametė pirmininkė Loreta Gema Baltaduonė. Idėja labai gražiai pas mus prigijo ir šiandien VU Botanikos sode stovi net 240 suolelių, beveik visi jie Kairėnuose. Kiekvienas suolelis turi savo istoriją, buria žmones, tampa susitikimų vieta.

Pirmieji 3 suoleliai pastatyti dar 2003 metais. Suoleliai dedikuojami šeimos nariams, organizacijoms, iškiliems Lietuvai nusipelniusiems žmonėms, VU bendruomenėms ir fakultetams. Man labai patiko, kaip viena močiutė skyrė suolelį savo anūkams ir ant suoliuko lentelės užrašė – „ožiukams čia sėdėti draudžiama“, – LRT laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo VU Botanikos sodo Mokslo programų skyriaus tyrėja dr. Silva Žilinskaitė, koordinuojanti suolelių statymą sode.

Rasti visus VU Botanikos sodo Kairėnuose suolelius dabar gerokai lengviau – VU Botanikos sodo interneto svetainėje patalpintas suolelių GIS žemėlapis: https://arcg.is/yb8nK0

Ačiū žemėlapį kūrusiai VU IT paslaugų skyriaus sistemų administratorei Audrei Dūdėnienei! Visą LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportažą apie sodo suoliukus rasite čia.