VU BOTANIKOS SODAS KAIRĖNUOSE MINI KŪRIMO 50-METĮ

Šiandien, gegužės 14-ąją, VU Botanikos sodas Kairėnuose mini 50-ąsias sodo kūrimo metines. 1974-aisiais, įsitikinus, kad Vingio parke veikusiam VU Botanikos sodui, o taip pat universiteto mokslinių tyrimų, eksperimentinių darbų ir studijų programoms tapo per ankšta, universiteto botanikos sodo plėtrai buvo skirtas didžiulis, kone 150 hektarų naujas žemės sklypas Kairėnuose. Tai buvo laukai ir miškeliai, apleista Kairėnų dvaro sodyba, vietos gyventojų gyvenamieji ir ūkiniai pastatai.

Kviečiame apsilankyti sodo Kairėnuose 50-mečiui specialiai skirtoje ir sodo Muziejuje šiuo metu eksponuojamoje fotografijų parodoje „Vilniaus universiteto botanikos sodo 50 metų Kairėnuose“, kurioje išvysite nespalvotas istorines ir naujesnes nuotraukas. Jos pasakoja, kaip sodas vystėsi, kaip jame buvo įkurdintos ir per dešimtmečius puoselėtos augalų kolekcijos, kurias vien per 2023 metus aplankė net per 143 tūkst. VU Botanikos sodo lankytojų. Sode Kairėnuose, kartu su Vingio skyriumi, šiuo metu auginama per 10 000 vardų augalai.

Vienas iš sodo Kairėnuose 50-mečiui skirtų renginių – jau šį savaitgalį, gegužės 18-19 d. vyksiantis antrasis VU Botanikos sodo istorijoje „Piknikas alyvose“, pernai pritraukęs tūkstančius lankytojų.

Gegužės 24-26 d. VU Botanikos sodas kartu su Lietuvos gėlininkų sąjunga pakvies į tradicinę lankytojų ypač pamėgtą pavasario mugę „Lietuvos žiedai 2024“. VU Botanikos sodas lankytojus šį pavasarį ir vasarą taip pat kvies į nemokamus sodo augalų kolekcijų kuratorių ir gidų pažintinius renginius.

Mielieji, ačiū, kad buvote ir esate kartu su mumis!