MAGNOLIJŲ ŽYDĖJIMO STEBUKLAS VU BOTANIKOS SODE

Pavasaris – tai ne tik bundantis gamtos pasaulis, bet ir nuostabus magnolijų žydėjimo metas. Šie žydintys stebuklai puošia sodus ir parkus savo įspūdingais žiedais, skleisdami kerintį aromatą ir žadindami tikrą pavasario džiaugsmą.

VU Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilniuje) magnolijų žydėjimas – ypatingas įvykis. Čia auga 14 magnolijų rūšių ir 15 veislių, džiuginančių lankytojus įvairiaspalviais žiedais: nuo baltos iki violetinės spalvos. Magnolijų žiedai – tarsi maži meno kūriniai, stebinantys savo dydžiu, forma ir spalvų gama.
 1
Šiuo metu sode galima pasigrožėti žydinčiomis magnolijomis, tarp kurių ypatingą dėmesį atkreipia: magnolijų slėnyje augančios žvaigždėtoji magnolija (Magnolia stellata) 'Rosea' ir plačiažiedė magnolija (Magnolia loebneri) ‘Leonard Messel‘, žydinčios rausvais žiedais. Baltais žiedais dendrologinėse kolekcijose pasipuošusios japoninės (Magnolia kobus) ir žvaigdėtosios (Magnolia stellata) magnolijos.

Magnolijų žydėjimas – tai trumpas, bet įspūdingas gamtos stebuklas, kurį verta patirti kiekvienam. Apsilankykite VU Botanikos sode ir pasigrožėkite šiais nuostabiais augalais!

5
Plačiau apie VU Botanikos sodo magnolijų kolekciją:

Nuotraukose:
1. Žvaigždėtoji magnolija (Magnolia stellata).
2. Plačiažiedė magnolija (Magnolia loebneri) ‘Leonard Messel‘.
3. Žvaigždėtoji magnolija (Magnolia stellata) 'Rosea'.
4. Žvaigždėtoji magnolija (Magnolia stellata) 'Royal Star'.
5. Žvaigždėtoji magnolija (Magnolia stellata) Siebold & Zucc. Maxim.