ŠVENTINIS „PIKNIKAS ALYVOSE“ VYKS GEGUŽĖS 18 IR 19 D. (PROGRAMA)

Gegužės 18 ir 19 d. kviečiame į „Pikniką alyvose“! Šiais metais dviejų dienų koncertų, edukacinių veiklų, paskaitų ir parodų programa skirta VU Botanikos sodo Kairėnuose 50-čio jubiliejui. Prie Alyvų kalno, kuriame žydi net 170 alyvų rūšių ir veislių, sodo lankytojų lauks amatinininkai ir menininkai, kulinarai ir prekybininkai, įvairios degustacijos ir staigmenos. Praėjusiais metais pirmą kartą surengtame „Piknike alyvose“ sodas sulaukė tūkstančių lankytojų.

Gegužės 18 d., šeštadienis, 10.00–20.00 val.

Fotografijų paroda Muziejuje
10–19 val.  „Vilniaus universiteto botanikos sodo 50 metų Kairėnuose“

Edukacinių veiklų stotelė – Informacinis sodo namelis

11 val. Kairėnų dvaras ir VU Botanikos sodas Kairėnuose. Ekskursija su sodo gide Rasa Ryliškiene.

11.30–13.30 val.  Kelionė į praeitį. Orientacinis žaidimas šeimai. Kelionės žemėlapis ir pradžia Informaciniame sodo namelyje.

12.30 val. Ką pasakoja seniausi sodo medžiai. Ekskursija su sodo gide Gintarėle Jurkevičiene.

13 val. Alyvos pasaulyje. Edukacinį renginį veda VU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorius Marius Rimkevičius.

Koncertas Alyvų kalne

13–14 val.  Pavilnio bendruomenės moterų choras ,,Dainų sodai”. Diriguoja Tadas Šumskas. Skamba romantiškos ir nuotaikingos dainos.

14–15 val.   Šoka senjorų liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“. Vadovė Virginija Čereškienė–Beviršė. Vilniaus m. Naujosios Vilnios kultūros centras. Dainuoja Lietuvos generolo Povilo Plechavičiaus karių sajungos vyrų ansamblis. Ansamblio vadovas ltn. Vilius Grušnius. Sąjungos vadas pulk. Ltn. Gintautas Andrišėnas.

15–16 val.  Atviro mikrofono valanda. Skamba sodui skirtos bičiulių dainos.

Paskaita Muziejuje

15 val. Įdomiausias VU Botanikos sodo Kairėnuose istorijas pasakoja dr. Silva Žilinskaitė.

Gegužės 19 d., sekmadienis, 10.00–20.00 val.

Fotografijų paroda Muziejuje

10–19 val.  „Vilniaus universiteto botanikos sodo 50 metų Kairėnuose“

Edukacinių veiklų stotelė – Informacinis sodo namelis

11 val. Istoriniai VU Botanikos sodo vingiai Kairėnuose. Ekskursija su sodo gide Rasa Ryliškiene.

12.30 val. Pasivaikščiojimas po Japonišką sodą su gide Gintarėle Jurkevičiene.

13 val. Alyvų kolekcija, augalų dauginimas ir priežiūra. Edukacinį renginį veda VU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorius Marius Rimkevičius.

Paskaita Muziejuje

Koncertai Alyvų kalne

13–14 val. Koncertuoja Vilniaus universiteto pučiamųjų instrumentų orkestras „Oktava“. Meno vadovas Albinas Kučinskas. Skamba pramoginė ir džiazo muzika.

17–18 val. VU Kultūros centro džiazo choro „VU Jazz Voices“ koncertas „Sing sing sing”. Vadovas Martynas Vilpišauskas.

// Įėjimas //
Į PIKNIKO ALYVOSE renginius pateksite įsigiję VU Botanikos sodo lankytojo bilietą.

RENGINIUS KARTU ORGANIZUOJA IR DALYVAUJA:

Pikniko staigmenos

Tūkstančiai vilniečių ir sostinės svečių kasmet gėrisi Alyvų kalno žydėjimu VU Botanikos sode Kairėnuose. Šiais metais Pikniko alyvose edukacinė ir pramoginė programa yra skirta VU Botanikos sodo Kairėnuose 50-mečio šventei. Dvi dienas vyks koncertai, edukacinės veiklos ir paskaitos, lakytojai galės aplankyti sodo šventei skirtą fotografijų parodą. Prie Alyvų kalno įsikurs prekybininkai, kurie siūlys gardžius patiekalus, ekologiškų miltų duoną, grikių miltų šakočius ir vaisinius gardumynus, arbatas ir vaistažoles, naminius ledus ir egzotiškų aromatų kavą... Lankytojams gardžius patiekalus gamins ir maisto vagonėliuose prekiaus „Šeimos kampelis“, „Good Mood Food“, „Griliukas“, „Pankiki“, „Tavo Duona“, „Vaišė“ ir kiti, o nemokamai nealkoholiniais gėrimais vaišins „Vilkmergės alus“. Amatininkų turgelyje bus galima ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti rankų darbo žaisliukus ir tekstilės gaminius, ekologiškus muilus, kvepalus ir aliejus, papuošalus, vitražus ir atvirukus.