Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

SODO LIANŲ ALĖJOJE: PARODA-MENINIS PROJEKTAS „VĖJAS VILNIUJ GROJO“

VU Botanikos sodo Lianų alėjoje (Dendrologinėje kolekcijoje) lankytojų laukia paroda po atviru dangumi: tai paroda-meninis projektas „VĖJAS VILNIUJ GROJO“, kurį sukūrė Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai kartu su tėvais ir pedagogais. 

 

Vilnius šiais metais švenčia ypatingą jubiliejų, todėl siekiant ir toliau garsinti jo vardą ir  švęsti gimtadienį visus metus, Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai buvo pakviesti dalyvauti  muzikos instrumentų parodoje-meniniame projekte „Vėjas Vilniuj grojo“, skirto Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui paminėti. Projekto tikslas – puoselėti vaikų meninę raišką ir kūrybiškumą, plėsti vaikų muzikines, gamtamokslines, aplinkosaugos žinias, kuriant muzikos instrumentus iš antrinių žaliavų ir gamtinių medžiagų, o taip pat – skatinti bendruomenių bendradarbiavimą. Drauge su mokytojais, šeimos nariais mažieji vilniečiai gamino muzikos instrumentus – vėjo varpelius, laisvai pasirinkdami instrumentų gaminimo techniką ir priemones, kurių ieškojo gamtoje ir antrinėse žaliavose. 

Pagaminti instrumentai  eksponuojami VU Botanikos sode Kairėnuose, jame esančioje Lianų alėjoje (Kairėnų g. 43, Vilnius). Paroda po atviru dangumi veiks iki birželio 4 d.

Parodos-meninio projekto idėjos autorius ir organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio ugdymo metodinė taryba, Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo skyrius. Parodos partneris: VU Botanikos sodas Kairėnuose.