Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

PASKELBTI 2022 M. KONKURSO „DŪZGIAM KALĖDAS SODE!" LAUREATAI

Gruodžio 18 d. 15 val. šventėje VU Botanikos sode Kairėnuose buvo apdovanoti visi komisijos įvertinti 12-a konkurso laureatų, 4 papildomi parodos lankytojų išrinkti prizininkai ir VU Botanikos sodo „Draugų klubo“ specialiai įsteigtas prizas.

Susirinkusius pasveikino ir diplomus laureatams įteikė VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, šventinį renginį vedė sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida V. Dobkevičiūtė, mokytojams ir konkurso bei parodos dalyviams VU Botanikos sodo ir konkurso rėmėjų – LUMINA parko Vilniuje, Lietuvos floristų asociacijos ir žurnalo „Sodo spalvos“ – dovanas padėjo įteikti Komunikacijos ir paslaugų skyriaus specialistai.

Šiais metais mokiniai, lydimi savo mokytojų ir tėvelių, jau penktą kartą rinkosi į floristikos darbų konkursą Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose. Floristikos darbus konkursui „Dūzgiam Kalėdas sode!“ sukūrė 64 mokiniai iš 24-ių vidurinių ir profesinių mokyklų, atvykę net iš 12 Lietuvos miestų ir miestelių. Tai gausiausiai dalyvių sulaukęs konkursas per gyvavimo penkmetį.

Mokinių darbuose vyravo ir buvo naudojamos medžiagos, kurias galime surasti ir surinkti kiekvienas apsidairęs aplink, – tai kankorėžiai, samanos, šakelės, džiovinti lapai, uogos ir sėklos. Mokiniai labai kūrybingai ir išskirtinai panaudojo įvairias medžiagas ir priemones – jas skaidė, transformavo, dažė, surado tinkamiausias formas, pritaikė taip, kad viskas puikiai derėtų tiek spalviškai, tiek būtų išlaikyta darbo atlikimo technika.

Konkursinius darbus mokiniai ruošia pagal griežtas taisykles ir reikalavimus. Floristikos darbai turi būti sukurti iš natūralių medžiagų, kurių darbe turi būti ne mažiau kaip 70 procentų. Mokytojai kuriant konkursinį darbą nedalyvauja, mokiniai turi dirbti savarankiškai. Šio konkurso darbus vertino floristės meistrės Natalja Učvatova, Kristina Šiožinienė, Audronė Sabalytė-Burbulienė, Irena Ramanauskaitė ir VU Botanikos sodo atstovė A. V. Dobkevičiūtė.

A GRUPĖ

 

B GRUPĖ

 

C GRUPĖ

  

D GRUPĖ

 

Kaip ir kasmet, visi parodoje apsilankę dalyviai galėjo balsuoti už savo favoritus.

A grupėje lankytojų prizas atiteko Linai Ramanauskaitei už floristinį atviruką „Naminis Kalėdinis žaisliukas“ ir Kalėdinį vainiką su žvakėmis „Kalėdinis sapnas“. Dalyvę konkursui paruošė Eitminiškių gimnazijos mokytoja Eglė Žalienė. Už Liną balsavo 85 parodoje apsilankę lankytojai.

B grupėje prizas įteiktas Viltei Lapėnaitei už pakabinamą floristinę Kalėdinę puošmeną „Globokime paukštelius žiemą“ ir floristinę karūną Naujametiniam kaukių baliui „Papuoškime sniego karalienę“. Dalyvę konkursui paruošė Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos mokytoja Renata Kazlauskienė. Viltė gavo 77 parodos lankytojų balsus.

C grupėje lankytojų prizą gavo Aleksandra Deviatnikova už floristinį Kalėdų mišką „Paslaptinga miško pasaka“ ir Kalėdinę puokštę „Kalėdų nakties apsuptyje belaukiant fejerverkų“. Dalyvę konkursui paruošė Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro mokytoja Vaiva Jucytė. Aleksandros darbas susilaukė 60 lankytojų balsų.

D grupėje prizas atiteko Lolitai Čaikovskajai už pakabinamą floristinę eglutę „Viltis“ ir kompoziciją Kalėdiniam stalui „Miškas“. Dalyvę konkursui paruošė Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro mokytoja Stanislava  Kareckienė. Lolitos floristikos darbai pelnė 50 lankytojų balsus.

Laureatų apdovanojimų renginyje taip pat dalyvavo Vilniaus universiteto botanikos sodo „Draugų klubas“, kuris pasveikino susirinkusius dalyvius ir įteikė „Draugų klubo“ įsteigtą prizą.

Darbų paroda VU Botanikos sodo Muziejuje buvo eksponuojama ilgiau kaip dvi savaites, o konkurso laureatai apdovanoti iškilmingoje šventėje. Konkursą organizavo VU Botanikos sodas, renginio partneriai – Lietuvos floristų asociacija ir parkas LUMINA, informacinis rėmėjas – žurnalas „Sodo spalvos“.

Renginio akimirkų nuotraukų galerija: