VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE PRASIDĖJO JUBILIEJINĖ MUGĖ „LIETUVOS ŽIEDAI 2022“

Prasidėjo jubiliejinė, 50-oji, rudeninė mugė „Lietuvos žiedai 2022“. Rugsėjo 16–18 dienomis VU Botanikos sode (Kairėnuose) šurmuliuos iš įvairiausių Lietuvos kampelių suvažiavę ūkininkai, gėlių augintojai, sodininkai.

„Ruduo visiems ūkiams yra labai darbingas metas – vieną derlių nuimti, kitą paruošti. Vienas gėles iškasti, tuo tarpu kitas – pasodinti. Džiaugiamės, kad ir vėl visiems augalų mylėtojams galime pasiūlyti itin platų gėlių ir augalų asortimentą. Šiais metais sulaukėme itin gausaus dalyvių būrio – daugiau kaip 200 ūkių iš įvairiausių Lietuvos kampelių atvyko į mūsų mugę. Kaip ir ankstesniais kartais – taip ir šį – mugėje yra ne tik augalų, bet ir kiemo puošmenų – dirbinių iš akmens ar metalo“, – sako dr. Regina Juodkaitė, mugės organizatorė.

Mugėje galima įsigyti įvairių augalų – daugiamečių gėlių, daržovių, prieskonių. Taip pat prekiaujama įvairiais vaismedžiais, vaiskrūmiais, dekoratyviniais medžiais. Lankytojai turės galimybę ne tik įsigyti norimus augalus, tačiau ir sužinos, kaip auginti, prižiūrėti ir puoselėti augalus. Mugės metu taip pat prekiaujama įvairiais amatų dirbiniais iš keramikos, akmens ar metalo.

Atidaryme dalyvavo Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas, Seimo narys Algis Strelčiūnas, kurie pasidžiaugė tokiu gausiu būriu dalyvių, pasveikino augintojus ir visiems palinkėjo, kad augalai prigytų ir gausiai derėtų. Susirinkusius dalyvius ir mugės svečius sveikino Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius Audrius Skridaila, o mugės iniciatorė ir organizatorė Lietuvos gėlininkų sąjungos pirmininkė Regina Juodkaitė linkėjo visiems susirinkti ir per 100-ąją mugę.

Mugės darbo laikas:
penktadienį (rugsėjo 16 d.) 10.00–19.00 val.
šeštadienį (rugsėjo 17 d.) 08.00–19.00 val.
sekmadienį (rugsėjo 18 d.) 08.00–16.00 val.