JURGINAI – RUDENS PUOŠMENA

Jurginų gentis (Dahlia Cav.) priskiriama astrinių šeimai (Asteraceae). Tai daugiamečiai žoliniai šakniagumbiniai augalai su stačiais arba šliaužiančiais šakotais stiebais. Lapai priešiniai, plunksniškai suskaldyti, dažniausiai žali, rečiau – purpurinio atspalvio. Žiedynai gali būti nuo 2 iki 40 cm skersmens, ilgakočiai, sudaryti iš vamzdiškų ir liežuviškų žiedų, įvairiaspalviai. Jurginai kilę iš Centrinės Amerikos ir yra priskiriami aukštikalnių platumų augalams.  Jų žydėjimas prasideda rudenį, kai dienos trumpėja, o naktys vėsta. VU Botanikos sode Kairėnuose sukaupta daugiau nei 200 jurginų veislių, siekiant supažindinti lankytojus su jų spalvų bei formų įvairove, pritaikymu puošiant aplinką. Šiuo metu pasaulyje aprašyta apie 35 genties rūšis ir sukurta daugiau nei 20 000 veislių.

Daugiau informacijos apie jurginų kolekciją.

Žemėlapis