NAUJOJE ALPINIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOJE PRAŽYDO PIRMIEJI AUGALAI

Europos kalninėje juostoje į viršų iškėlė apie 1-1,5 cm skersmens geltonus žiedelius pavasariniai erančiai (Eranthis hyeminalis), taip pat skuba parodyti baltus varpelius su žalsva nedidele dėmele snieguolės (baltoji snieguolė (Galanthus nivalis) bei raukšlėtoji snieguolė (Galanthus plicatus)). Intensyviau pašvietus saulės spinduliams, nedideliais ploteliais geltonomis bei rožinėmis spalvomis nusispalvino krokai (Crocus angustifolius, Crocus etruscus, Crocus heuffelianus). Brinksta paprastojo žalčialunkio (Daphne mezereum f. alba) žiediniai pumpurai, orui sušilus apsipils baltais kvapniais žiedais.

Temperatinėje Azijos, prieškalninėje juostoje skleidžiasi baltos spalvos su rožiniu atspalviu vėlyviai (Colchicum soboliferum) su skaldytais iki pagrindo siaurais vainiklapiais, subalpinėje juostoje pasirodė iki 10 cm aukščio su nusvirusiais baltais bei su ryškia mėlyna gysla kiekviename vainiklapyje scylės (Scilla mischtschenkoana), alpinėje juostoje tarsi maži dangaus mėlynumo bokšteliai iškilo Pseudomuscari azureum, negausiai rožiniais žiedeliais pasipuošė Noccaea oppositifolia

Nuotraukose: 1) paparastasis žalčialunkis (Daphne mezereum f. alba) ir pavasarinis erantis (Eranthis hyeminalis); 2) pavasarinis erantis (Eranthis hyeminalis); 3) raukšlėtoji snieguolė (Galanthus plicatus); 4) baltoji snieguolė (Galanthus nivalis); 5) krokas (Crocus angustifolius); 6) krokas (Crocus etruscus); 7) vėlyvis (Colchicum soboliferum); 8) scylė (Scilla mischtschenkoana); 9) Pseudomuscari azureum; 10) Noccaea oppositifolia.

1)  2)

3)  4)