MOKINIŲ FLORISTIKOS DARBŲ PARODA „DŪZGIAM KALĖDAS SODE!"

Mokinių floristikos darbų
PARODA
DŪZGIAM KALĖDAS SODE!

Gruodžio 3 d. - gruodžio 18 d.

10.00 - 19.00 val. (kiekvieną dieną)

Daugiau kaip 90 floristikos darbų,
kuriuos sukūrė 45 jaunieji floristai iš 11 Lietuvos miestų ir miestelių.

Kviečiame
balsuoti už labiausiai patikusį darbą – nugalėtojui įteiksime
PARODOS LANKYTOJŲ PRIZĄ!

Gruodžio 19 d. 13 val. šventėje VU Botanikos sode Kairėnuose

bus apdovanoti visi komisijos įvertinti 12-a konkurso laureatai, taip pat papildomų Parodos lankytojų prizų,

VU Botanikos sodo simpatijų ir Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų rėmėjų įsteigtų prizų laimėtojai.

Šventinėje programoje - „Floristikos meistriškumo pamoka“, kurią ves floristė Erika Pratapienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja.

Jau šiandien sodo Muziejuje galite pamatyti  floristines snaiges ir šventines puokštes, Kalėdinius dekoratyvinius rutulius ir žvakides, floristines švenčių kompozicijas ir net kitų metų simbolius –tigrus koliažuose ir kitaip kūrybingai sukurtus.

„Šventinės ugnies deginimas – kaip būties tęstinumo simbolis, kaip šviesos pergalės prieš žiemos tamsą ženklas. Kalėdinio vakaro tyloj išgyvename ramią, šviesią akimirką, kaip atsvarą viso pasaulio rūpesčiams, sekundės virpesį, prisilietimą prie esmės: atveriam savo širdies namus ir dėkojam už gyvenimo dovaną. Lai tyliai ateina Kalėdos.”, – taip savo šventinį floristikos darbą pristato Indrė M.

Floristikos namų ir konkursinius darbus dalyviai turėjo atlikti pagal labai griežtą reglamentą, t. y. naudoti darbams 50–70 proc. natūralių medžiagų, laikytis nurodyto dydžio ir proporcijų reikalavimų. Dauguma puošybai panaudotų gėrybių ir grožybių buvo dar vasarą surinktos, paruoštos ir sudžiovintos.  Iš gamtos dovanų jaunieji floristai sukūrė savitus ir autorinius kūrinius, kurie nenusileidžia floristikos meistrams. Jeigu jautriai įsižiūrime į jaunuolių darbus, jie prabyla mums ir nepalieka abejingais. Ko tik čia nepamatysite! Kompozicijose naudojamos augalinės medžiagos: Kalėdomis kvepiančiomis pušų, eglių ir kėnio šakelės, įvairūs žolinių augalų stiebai, žiedynai, vaisiai ir vaisynai, sėklos. Darbai dekoruoti celiozijos žiedais, pušies spygliais, nuo akmens nuimtomis samanomis, linais, riešutų geldelėmis, ąžuolo gilių kepurėlėmis, raugerškio uogomis, džiovintais šermukšniais, lešių ir sorų kruopomis, džiovintais anturio žiedais… Šventinių puokščių puošyboje naudojamos gyvos gėlės ir augalai.

Parodoje apsilankę galite ne tik pasisemti puošybos idėjų. Visi kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius darbus. Lankytojų balsai nulems kam atiteks papildomi keturi prizai kiekvienos konkurso dalyvių grupės išrinktajam. A grupėje dirbo V-VIII klasių mokiniai, B grupėje – IX-XII ir profesinių mokyklų gimnazijos klasių mokiniai, C grupėje -  profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai (amžiaus riba 25 metai), o D grupėje - mokiniai ir profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai su specialiaisiais poreikiais.

Laukiame Jūsų mokinių floristikos darbų parodoje „Dūzgiam Kalėdas sode!”.

FOTOREPORTAŽAS IŠ PARODOS ČIA!

KONKURSO IR PARODOS RUOŠIMO AKIMIRKOS:

Konkursą organizuoja VU Botanikos sodas

Konkursą remia Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos floristų asociacija

Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“