ALBUMO PRISTATYMAS VILNIAUS KNYGŲ MUGĖJE

Žemės menas – tai judėjimas, kuris bando atkreipti dėmesį į rūpimas to laikmečio ar vietovės problemas. Atviras visuomenei Žemės ir aplinkos menų festivalis, vykstantis jau 15 m. VU Botanikos sode Kairėnuose, yra vienintelis Lietuvoje.

Vasario 20 d. 17 val. kviečiame į albumo

pristatymą Vilniaus knygų mugėje,

5.3 konferencijų salėje

Renginyje pristatysime albumą ir Žemės meno kūrinių parodas, vykusias VU Botanikos sode Kairėnuose 2005–2018 m.: Iliuzijos, Klonai, Ženklai, Dialogas, Utopija, Išlikimas, Identitetas, Metamorfozės, Déjà vu, Kelionė, Laikas, Ryšiai. Šiose parodose iš natūralių gamtoje surastų medžiagų savo darbus kuria ir eksponuoja įvairių sričių menininkai: skulptoriai, keramikai, tekstilininkai, tapytojai, floristai ir kitų meno specialybių atstovai. Žemės meno darbai yra laikini, juos veikia aplinka, laikas, jie nuolat kinta, kol galiausiai suyra ir išnyksta. Šis nuotraukų albumas įamžina jau išnykusius žemės meno kūrinius.

Albume – 85 lietuvių ir užsienio menininkų darbai natūralioje Botanikos sodo aplinkoje, jų transformacija keičiantis metų laikams. Fotografija ir darbų kismo fiksavimas yra neatsiejama Žemės meno dalis. Taip pat ir performansai, kurie dar laikinesni už žemės meno kūrinius. Albumo pristatyme kartu su menininkais, parodų dalyviais ir fotografais, performeriais diskutuosime apie:

-        Žemės meno parodas ir jų tradicijas Lietuvoje ir VU Botanikos sode;

-        kas įkvepia kurti parodų pavadinimus, temas;

-        koks yra Žemės meno ir tarpdisciplininio meno, ar kraštovaizdžio architektūros, ar floristikos,  santykis;

-        kaip gimsta šiuolaikinis šokis Žemės meno parodose, kas jį įkvepia – gamta ir erdvė, ar kūrinys;

-        kas skatina žinomus įvairių sričių menininkus dalyvauti ir kurti laikinus žemės ir aplinkos menų kūrinius;

-        kaip keitėsi paroda, o šiandien jau festivalis, ir kokia ateities vizija? Ar bus kitų albumų ir kokia jų tema? ir kt.

Diskusijoje dalyvaus:

• Inga Raubaitė, albumo sudarytoja. Žemės meno festivalio ir parodų VU Botanikos sode kuratorė;
  • Natalja Učvatova, floristikos meistrė, Žemės meno parodose dalyvauja nuo 2005 m.;
  • Andrius Pulkauninkas, šiuolaikinio šokio choreografas ir režisierius, Žemės meno parodų atidarymų performansus kuria nuo 2006 m.;
  • Algis Sprindžiūnas ir Erikas Siliuk, VDA studentai, 2019 m. Žemės meno parodoje dalyvavę pirmą kartą;
  • Julius Žėkas, parodų dalyvis ir menininkas;
  • kiti parodų dalyviai.

Diskusiją moderuos Aida V. Dobkevičiūtė.

Albumą galėsite įsigyti Vilniaus universiteto leidyklos stende Nr. 3.1, 3-ioje salėje.

Albumo Žemės menas Vilniaus universiteto botanikos sode. Land Art in Botanical garden of Vilnius University sudarytoja parodų kuratorė Inga Raubaitė; Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 188 p., ISBN  9786094599620

Daugiau apie PARODAS ČIA

www.facebook.com/botanikos.sodas