„PASLAPTINGI KALĖDŲ KVAPAI“

2022-12-10

Kalėdos visada asocijuojasi su kvapais. Visų pirma – tai iš miško parneštos žaliaskarės eglutės aromatas. Toliau – šventiniam stalui kepamų sausainių ir pyragų kvapai. Bet ar susimąstėme, iš kur tie kvapai atkeliauja? Ogi iš augalų. Ir daug tokių kvapnių mes turime savo namuose. Reikia tiesiog atkreipti į juos dėmesį, nes apie 15 % augalų geba kaupti eterinius aliejus.

Kvapo pojūtis yra vienas iš pagrindinių ir universalių jutimų. Jo pagalba yra komunikuojama. Kvapu perduodama daugybė pavienių ir kompleksinių žinučių, kurios turi didelę įtaką žmogaus elgsenai ir gyvenimui. Tai žmonės žinojo jau 2800 m. pr. m. e. Egipte. Ten rastuose papirusuose aprašoma apie 800 būdų, kaip pašalinti negalavimus naudojant kvapnius augalus. Religiniuose tekstuose – Biblijoje, Korane – jų taip pat apstu.

Didžiajame Šiltnamyje pamatysime augalus, iš kurių vaisių gaminami antrasis ir trečiasis pagal brangumą prieskoniai. Mėgausimės kilniojo lauramedžio, šalavijų, švelniojo pirulio aromatais. Ieškosime kitų kvapnių augalų, taip formuodami įprotį pažinti aplinką ne tik akimis, bet ir uosle.

Užsiėmimų laikas:

11.00 – 12.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 10.45 val.

12.30 – 13.30 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 12.15 val.

14.00 – 15.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 13.45 val.

SVARBU! Nuo pagrindinių kasų iki Didžiojo Šiltnamio 10–15 min. kelio. Todėl Informacinio centro darbuotojas palydės prie pagrindinės kasos susirinkusią grupę.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el. p. edukacija@bs.vu.lt. Prašome nevėluoti į užsiėmimų pradžią. Renginys ir mažiems, ir dideliems įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka. Trukmė – apie valandą. Vienos grupės dydis – iki 20 žmonių. Po paskutinio užsiėmimo Šiltnamis bus uždarytas.

Daugiau informacijos apie kitus renginius Didžiajame Šiltnamyje