EURIKOS URBONAVIČIŪTĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA ŠVIESA

EURIKOS URBONAVIČIŪTĖS tapybos darbų paroda ŠVIESA

VU Botanikos sodo (Kairėnų g. 43) Muziejuje

veiks iki spalio 31 d.

penktadieniais nuo 12 val. iki 19 val.

šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 10 val. iki 19 val.

Parodoje gali apsilankyti visi VU Botanikos sodo lankytojai, įsigiję įprastą lankymo bilietą.

ŠVIESA

Ji sukuria begalę nuostabių efektų – lūždama ji sukuria vaivorykštę ir spalvas, nugali tamsą, padaro objektus matomais, gražiais arba negražiais. Tinkamai palietusi aplinką ji tampa harmonijos, o tai reiškia ir grožio, sudėtine dalimi.

„Harmonija – štai kas kuria grožį, grožis pats savaime neturi prasmės. Daiktas, atrodantis gražus šiuo metu šioje vietoje, gali pasirodyti negražus kitomis aplinkybėmis. Tai liečia ir mintis, žodžius, poelgius. Tai, ką mes vadiname žavingu, toks yra tik konkrečiu laiko tarpu ir konkrečiomis aplinkybėmis, kurie tai daro žavų; taigi vienintelis būdas pateikti tikrą grožio apibrėžimą – tai harmonija. Spalvų derinio harmonija, kontūrų ir linijų harmonija sudaro tai, ką mes vadiname grožiu; o žodis, mintis, jausmas ar veiksmas, kurie kuria harmoniją, yra grožio veiksniai. (Hazratas Inajatas Chanas)“.

Daugiau apie autorę: https://www.eurikapaintings.lt/