Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

NEPATOGUS KINAS VINGIO SKYRIUJE

2018-08-30

Kviečiame į nemokamą kino seansą ir kūrybines dirbtuves VU Botanikos sodo Vingio skyriuje (M.K.Čiurlionio g.110, Vilniuje) 2018 m. rugpjūčio 30 d., 18.30 val., ketvirtadienį.
Išlydint vasarą artėjantis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ kviečia į nemokamą aplinkosaugai skirtą renginį. Autentiškoje parko dalyje vyks atsakingą vartojimą skatinančios dirbtuvės ir rodoma Kolumbijoje filmuota dokumentika „Mąstantys kalnu“, fiksuojanti vietinės genties kovą bandant išsaugoti kalnyno gamtą ir unikalią kultūrą.
Botanikos sodo vartai bus atviri nuo 18.00 valandos.
Organizacijos „Žaliasis taškas“ dirbtuvės vyks nuo 18:30 iki 19:30 val.
Kino seanso pradžia 20.00 val.
Filmo „Mąstantys kalnu“ anonsas: https://goo.gl/vJCMRg
Kviečiame atvykti į renginį ir iš anksto dėkojame, kad dalijatės žinia.
Aplinkos apsaugos klausimai aktualūs ne tik atokiose pasaulio vietovėse gyvenančioms bendruomenėms, bet ir miestiečiams. Festivalio organizatoriai renginiu siekia atkreipti dėmesį į miestui svarbias žaliąsiais erdves ir kiekvieno gyventojo indėlį jas saugojant. Norint paskatinti visuomenę galvoti apie nenaudojamų daiktų perdirbimą Žaliąją festivalio filmų programą remiančios organizacijos „Žaliasis taškas“ komanda praves dirbtuves. Užsiėmimo metu iš nebenešiojamų marškinėlių bus galima pasidaryti daugkartinio naudojimo krepšius. Botanikos sode taip pat įsikurs interaktyvi „Žaliojo taško“ palapinė, kurioje renginio dalyviai turės galimybę daugiau sužinoti apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir rūšiavimo naudą.
Nusileidus saulei renginio svečiai išvys vieną iš Žaliosios festivalio programos filmų – dokumentiką „Mąstantys kalnu“ (Thinking Like a Mountain, rež. Alexander Hick). Filmas nukels į Sierra Nevada de Santa Marta kalnyną Kolumbijoje, kuris yra arčiausiai jūros išsidėsčiusi kalnų teritorija pasaulyje. Čia gyvena keturios gentys: Kugua, Wiwa, Arzari ir Arhuaco. Paskutiniais dešimtmečiais sudėtingus išbandymus išgyvenanti Arhuaco gentis tapo dokumentinio filmo dėmesio centru. Ginkluoti konfliktai, besiplečianti uolienų kasybos industrija ir klimato kaita kelia didžiulę grėsmę genties tradicinio gyvenimo, gimtųjų vietovių ir harmoningo santykio su gamta išsaugojimui. Broliai režisieriai Alexanderis ir Immanuelis Hickai dokumentika perteikia kalnyno grožį ir už jį kovojančių žmonių atsidavimą. Kvapą gniaužiančius vaizdus ir genties kasdienybę lydi autentiškos vietinių gyventojų kuriamos muzikos interpretacija.
Aplinkosaugos aktualijas pristatanti Žalioji festivalio filmų programa kartu su kitomis tradicinėmis ir specialiosiomis programomis žiūrovus šiais metais kvies kiek anksčiau nei įprasta. Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ vyks spalio 4 - 14 dienomis Vilniuje, o iki spalio 28 dienos keliaus po vienuolika Lietuvos miestų.
Daugiau informacijos: www.nepatoguskinas.lt

Atkreipiame dėmesį, kad renginys vyks ne Kairėnuose, o Vingio skyriuje, esančiame Vingio parke, už Vingio parko estrados (M.K.Čiurlionio g.110, Vilnius).