ADVENTO VAINIKŲ IR KALĖDINĖS PUOŠYBOS DIRBTUVĖS!

2023-12-02 iki 2023-12-09

Kviečiame registruotis ir dalyvauti šventinėse dirbtuvėse iš gamtos gėrybių, kurios vyks VU Botanikos sode!

Kada: gruodžio 9 d.,13 val. renkama papildoma grupė į dirbtuves; gruodžio 2 ir gruodžio 3 d. dalyvių grupės užpildytos.
Kur: VU Botanikos sodo Muziejuje (II a.), Kairėnų g. 43, Vilniuje.
Dirbtuves ves: Rasa Buslavičienė, edukacinio ūkio „Žolynų namai“ įkūrėja.
Būtina išankstinė registracija: el. p. rasa@zolynunamai.lt arba tel. +370 652 84648. Prašytume nurodyti dalyvavimo dieną (gruodžio 2 d. arba 3 d.) ir dalyvių skaičių.
Kaina: edukacijos ir dirbtuvių priemonių komplekto kaina – 17 eur (mokama lektorei). Atvykstant į dirbtuves sode reikės įsigyti ir VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. Kartu su suaugusiais atvykusiems vaikams, jei jie naudojasi vienu priemonių komplektu ir kuria kartu, dalyvavimas nemokamas.

DĖMESIO: gruodžio 9 d.,13 val. renkama papildoma grupė į dirbtuves; gruodžio 2 ir 3 d. dalyvių grupės užpildytos.

Šventinėse dirbtuvėse advento vainikus, angelus, dovanų papuošimus ir eglutės žaisliukus gaminsime nenaudodami jokių klijų ir dažiklių, o tik džiovintus mūsų laukų ir darželių augalus. Dirbtuvių stalus nuklos jurginų, astrų, debesylų, karlinų, roželių žiedai, įvairios kraujažolės, bitkrėsles, skaisteniai, čiužutės, balandūnės, įvairios smilgos, viksvos.

– Advento vainikus pinsime iš kvepiančio šieno, ajerų, juos puošime žiedais, angelais iš ajerų bei levandų, miškinio erškėčio, džiovintais obuoliukais, kankorėžiais;
– žaisliukų gamybai naudosime švendrų pūkus, gražinsime daugybe žiedų ir žolelių;
– dovanų dėžutes išmoksime pildyti augaliniais užpildais, arbatpuokštėmis ir skoniapuokštėmis.

Dirbtuvėse sužinosite, kaip tinkamai džiovinti augalus, kalbėsime apie jų savybes, vaišinsimės ypatingomis arbatomis bei Žolynų namų bitelių medumi. Sukurti darbai džiugins jus ne vienerius metus, o pabodusius atgal į gyvybės ciklą lengvai priims gamta.

Dirbtuves ves Rasa Buslavičienė, edukacinio ūkio „Žolynų namai“ įkūrėja, skatinanti pažinti mūsų aplinkoje augančius augalus ir mokanti, kaip įvairiai juos panaudoti. Rasa augina retų spalvų, formų, aromatų, tradicinių augalų ir jų veislių kolekciją.

Galimybė aplankyti parodą „Dūzgiam Kalėdas sode!“: lankydamiesi dirbtuvėse, VU Botanikos sodo Muziejaus I aukšte kartu galėsite išvysti ir mokinių floristikos darbų konkurso parodą „Dūzgiam Kalėdas sode!“.