Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

OPEN HOUSE VILNIUS IR ŽALIASIS PASTATAS

Balandžio 28-29 dienomis jau ketvirtą kartą Vilniuje vyko tarptautinis renginys "Open House Vilnius", kurio metu 62 išskirtinių Vilniaus pastatų atvėrė savo duris ir kvietė užeiti į slapčiausius kambarius, per pasakojimus pažinti ir pamilti architektūrą, ar kitu rakursu pažvelgti į Vilniaus panoramas. Šiame renginyje dalyvavo ir VU Botanikos sodo Žaliasis pastatas-Augalas.

Šis modernus, ergonomiškas, unikalus žaliojo dizaino statinys išsiskiria ne tik išorinėmis sienomis, kurias puošia žaliosios kolonos, bet ir kitais savitais apželdinimo sprendiniais, unikaliomis techninėmis bei energetinėmis savybėmis, daugiafunkciškumu, konstrukcinių bei techninių sprendinių įvairove. Šio pastato rekonstrukcija – išskirtinis pavyzdys ne tik mūsų šalyje.

Pastato stogą puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze. Ją gali lankyti visi Botanikos sodo svečiai. Žemesniuose aukštuose esančios erdvės švietėjiškai veiklai, darbuotojų kabinetai, laboratorija ir prie jos prisišliejęs šiltnamis aprūpinti modernia įranga, skirta augalų mikrodauginimui, tyrimams, eksperimentams.

Pastato dizaino autorius – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas. Įgyvendinti jo  idėją – apželdinti pastato sienas vertikaliomis žaliosiomis kolonomis, buvo tikras iššūkis ir rangovams UAB „Rekreacinė statyba“, ir VU Botanikos sodo specialistams. Tokių konstrukcijų analogų Lietuvoje iki šiol nebuvo. Šis pastatas unikalus dar ir tuo, kad ir jo apželdinimo ir daugelis kitų konstrukcinių savybių bei įrenginių taps puikia eksperimentine baze naujų, inovatyvių idėjų  kūrimui ir išbandymui.

Renginio organizatorius: VšĮ „Architektūros fondas“ bei VU Botanikos sodas.

Per dvi renginio dienas Žaliąjį pastatą nemokamai aplankė beveik 2000 vilniečių ir miesto svečių.

Renginio proga III-ajame pastato aukšte atidaryta nuolatinė sukulentų ekspozicija.

Pastate yra liftas neįgaliesiems ir vaikų vežimėliams, kavos bei gaiviųjų gėrimų automatai.

Pastato terasą galima aplankyti kasdien nuo 10.00 iki 20.00 val. Lankymas nemokamas, mokamas tik įėjimo bilietas į VU Botanikos sodą.