Vilniaus universitetas

MENIU

Edukacija

VU BOTANIKOS SODO EDUKACINĖS PASLAUGOS 

Edukacinės paslaugos teikiamos nuo 9:00 iki 17:00 val.

Trukmė: ekskursija – 1,5 val., edukacinis užsiėmimas – 45 min.

Kairėnuose ekskursijos ir užsiėmimai užsakomi el. paštu edukacija@bs.vu.lt, tel.nr. +370 5 219 3139 (darbo valandomis)

Vingio skyriuje (Vingio parke) tel. (+370 5) 233 0160 darbo valandomis.

Edukacinės paslaugos teikiamos lankytojams, įsigijusiems ir lankytojo bilietą. Vaikams iki 7 metų bilieto nereikia.

KAINOS, DARBO LAIKAS, LENGVATOS.

Edukacinių paslaugų kainynas:

 Paslauga Kalba Grupė Kaina (su PVM), 1 vnt.

 
Ekskursija ar edukacinis užsiėmimas

Lietuvių klb.

 15 asmenų ar mažesnei grupei

30

Edukacinis užsiėmimas su papildomomis priemonėmis

Lietuvių klb.

 15 asmenų ar mažesnei grupei 

 50

Ekskursija ar edukacinis užsiėmimas

 Užsienio klb. (EN, RU, PL)

 15 asmenų ar mažesnei grupei 

60

Edukacinis užsiėmimas su papildomomis priemonėmis

 Užsienio klb. (EN, RU, PL)

 15 asmenų ar mažesnei grupei 

80

Edukacinis užsiėmimas-žaidimas: „Kas auga sode? Atrask ir pažink“

Edukacija skirta 3-6 klasių mokiniams (nuo 5 iki 25 mokinių). Trukmė: 45 min.

Šis edukacinis užsiėmimas-žaidimas skirtas supažindinti mokinius su augalų įvairove ir skirtingais jų augimo būdais (medžiais, krūmais, žolėmis ir lianomis), o taip pat – ugdyti socialinius komandinio darbo ir orientacinius įgūdžius. Po trumpos ekskursijos, susipažinus su didžiule augalų įvairove VU Botanikos sode, mokiniai pasidalina grupelėmis ir įsitraukia į orientacinį žaidimą: mokinių grupė gauna žemėlapius ir eidama nurodytais maršrutais mėgina rasti kuo daugiau skirtingų augalų, juos suskirstant pagal augimo būdą.  Po žaidimo aptariami rezultatai, mokiniai pasidalina įspūdžiais. 

Edukacinis užsiėmimas „Dygusis sodas“ (visus metus). Sukulentų kambarys Žaliajame pastate: jų kilmė, skirtumai, išgyvenimo gudrybės.

Edukacija 1–5 klasių mokiniams. Trukmė – 45 min. Grupė iki 15 žmonių. Vedama visus metus.

Sukulentų kambarys įsikūrė Kairėnuose esančiame Žaliajame pastate. Sukulentai – augalai, kaupiantys drėgmę mėsinguose lapuose ir stiebuose. Gamtoje dauguma jų veši dykumose, pusdykumėse, smėlynuose ar auga kalnuose ant uolų, rečiau tai augalai epifitai – augantys ant medžių. Edukaciniame užsiėmime mokinukai sužinos: iš kur yra kilę šie augalai, kodėl jiems reikalingi dygliai, plaukeliai ir vaškinė danga. Kodėl kai kurie neturi lapų, o sustorėjusiuose stiebuose kaupia vandenį? Kaip šie augalai išgyvena ir plinta, kam juos naudoja žmonės? Kuo ypatingas nuogulis, svaidulis ar stulpenis? Vaikams sodo edukatoriai pateiks įdomių praktinių užduočių.

    

NAUJIENA! NUOTOLINIS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „AUGALŲ KARALYSTĖ“ (ištisus metus)

Nuotolinis edukacinis užsiėmimas pradinių klasių mokiniams.

Trukmė 45 min. Grupė − mokinių klasė.

Nuotaikinga virtuali kelionė po augalų karalystę. Manoma, kad pirmieji sausumos augalai atsirado prieš 450 milijonų metų. Greičiausiai jie buvo panašūs į kai kuriuos dumblius. Turėjo žalią pigmentą chlorofilą ir galėjo vykdyti fotosintezę. Jie buvo įsikūrę gėlų ir druskingų vandens telkinių pakrantėse, bet pamažu prisitaikė augti sausumoje. Kokie augalai šiuo metu karaliauja žemėje? Kuo jie ypatingi ir kokios jų gyvenimo formos?

      

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI ŠILTUOJU METŲ LAIKU

Gražiausi sodo žiedai ir jų paslaptys (gegužės-rugsėjo mėn.)

Edukacinis užsiėmimas įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.

Trukmė 45 min. Grupė iki 10–15 žmonių.


Ieškosite ir suradę grožėsitės žolinių, sumedėjusių augalų žiedų įvairove ir spalvomis VU Botanikos sodo kolekcijose. Sužinosite kokie būna žiedynai ir kodėl vieni augalai žydi, o kiti ne. Kurie kvepia, o kurie skleidžia nemalonų kvapą.  Pamatysite vienus iš seniausių žemėje augančius žiedinius augalus – tulpmedį, magnoliją ir kt. Sužinosite kaip, kur ir kada galite rasti paparčio žiedą. Stebėsite, kas lanko žiedus, kieno žiedai virsta kankorėžiais. Atliksite įdomias užduotis. Pavasarį tyrinėsime žibuoklių, vištapienių, purienų, margučių, raktažolių, tulpių; vasarą – bijūnų, vilkdalgių, lelijų, rožių, kartuolių, astilbių; rudenį – jurginų, kardelių, vėlyvių, chrizantemų ir kitų augalų žiedus.
Esant ypatingai nepalankioms oro sąlygoms (audrai, liūčiai ir pan.) užsiėmimai vyks patalpose su skintais augalais.

 

Tekančios saulės šalies sodo paslaptys (balandžio–lapkričio mėn.)

Edukacinis užsiėmimas  įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.

Trukmė 45 min. Grupė iki 15 žmonių.

Tyrinėsime vienintelį Lietuvoje Sukiya stiliaus Edo periodo Tokugawa (1603–1867 m.) laikotarpio stiliaus japonišką sodą: simboliai, hieroglifai ir paslaptingi oranžiniai tvenkinio gyventojai bei kt. Sužinosite, kokie būna japoniški sodai ir kuo jie skiriasi nuo europietiškų, kokie skaičiai japonams neša sėkmę, kokie augalai pasodinti šiame sode, ką jie simbolizuoja, kokie mažosios architektūros elementai puošia sodą, ką simbolizuoja vanduo, akmenys, augalai, kuo japonams ypatinga gyvoji gamta. Atliksite įdomias užduotis.

   
Mokomės pažinti augalus: lapai, žiedai, vaisiai (gegužės–lapkričio mėn.)

Edukacinis užsiėmimas įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.

Trukmė 45 min. Grupė 10-15 žmonių.

Moksleiviai gauna sodo planus ir užduotis, kartu su gidu botanikos sode tyrinėja augalų lapus, žiedus ir vaisius; randa panašumus ir skirtumus, stebi, uosto ir pagal galimybes ragauja (jei augalo vaisiai valgomi), bando nustatyti koks tai augalas, kuo jis ypatingas, kuo skiriasi nuo kitų augalų, sužino kam ir kokios augalo dalys naudojamos praktiškai: pvz., pieštukų, anglių, baldų (tulpmedis, kukmedis), laivų (ąžuolas), malkų deguto (beržas), sulos (beržas, klevas), vaistų (blindė), dažų (beržo lapai), kavos (ąžuolo gilės) gamybai, agurkų raugimui (ąžuolo lapai) ir t.t. Augalai parenkami priklausomai nuo metų laiko. Esant labai nepalankioms oro sąlygoms užsiėmimai vyksta patalpose su skintais augalais.

   

Gamtos žinutė mums (gegužės–lapkričio mėn.)

Edukacinis užsiėmimas ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių grupėms.

Trukmė – 45 min. Grupė iki 15 žmonių.

Kursime koliažus iš gamtinių medžiagų, kurių prisirinksite patys VU Botanikos sode; koliažų temos gali būti: „Saugokime drugelius“, „Nelaužykime medelių“, „Švarus vanduo – sveikas žmogus“ ir kt. (galite pasiūlyti ir savo temą). Esant ypatingai nepalankioms oro sąlygoms (audrai, liūčiai ir pan.) užsiėmimai vyks patalpose su skintais augalais.

 

Plūduriuojantys ir plaukiojantys be pelekų bei irklų ir net sugebantys pasigauti grobį... (gegužės–rugsėjo mėn.)


Edukacinis užsiėmimas 5-12 kl. moksleiviams.

Trukmė – 1 val. Grupė 10–15 žmonių.

Jie moka prisitvirtinti ir yra lankstūs, auga sūriame arba gėlame, stovinčiame arba tekančiame vandenyje, plaukioja be pelekų ar irklų. Kai kurie iš jų – tikri medžiotojai, nes sugeba pasigauti grobį - kitų gyvūnėlių. Kuo vandens augalai skiriasi nuo sausumoje augančių augalų rūšių? Kurie iš jų plūduriuoja, o kurie veši panirę vandenyje? Kodėl kanadinė elodėja, atkeliavusi iš Amerikos, užkariauja vandens telkinius? Kuo minta bebrai, vandeninės žiurkės, vandens paukščiai, žuvys, vabzdžiai? Visa tai sužinosite, būdami gamtoje ir tyrinėdami augalus VU Botanikos sodo vandens telkiniuose. Bus įdomu visiems, kas nebijo sušlapti ne tik rankų, bet ir kojų.

 

Ekologiškos daržovės ir kaip jas užauginti (gegužės–liepos mėn.)


Edukacinis užsiėmimas pradinių klasių mokiniams.

Trukmė – 45 min. Grupė iki 20 žmonių.

Sužinosite, kaip auginti ekologiškas daržoves ir kas atsitinka, kai naudojame daug cheminių medžiagų. Apžiūrėsite daržoves, kurios auga VU Botanikos sode, sodinsite patys, o pasodintus augalus galėsite parsinešti namo ir toliau auginti.

 

Kelionė į praeitį: VU Botanikos sodo istorija, Kairėnų dvaro ir dvariškių istorijos (gegužės–lapkričio mėn.)


Edukacinis užsiėmimas įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.

Trukmė – 45 min. Grupė iki 20 žmonių.

Bet kuriuo metų laiku. VU Botanikos sode keliaujame prie IV-V amžiaus kapinyno ir pilkapio, kur sužinosite ką šioje vietoje rado archeologai. Vėliau apžiūrėsite išlikusius restauruotus XIX a. pastatus: arklides, vandens malūną, vežiminę ir kt. Keliausite Kairėnų dvarvietės angliško stiliaus senojo parko takeliais, kurį XIX amžiaus garsus Lenkijos sodininkystės specialistas S.Wodzinskis įvertino kaip vieną iš 5 geriausių šio stiliaus pavyzdžių visoje buvusioje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Surasime buvusių pirmųjų ir antrųjų rūmų liekanas. Sužinosite, kiek suknelių turėjo ponia Darata Marikonytė - Lopacinskienė ir ką ji veikė atokiame gamtos prieglobstyje. Galėsite nusipiešti rūmus, dvarą valdžiusių žmonių herbus, susikurti asmeninius herbus bei atlikti kitas užduotis. Esant ypatingai nepalankioms oro sąlygoms (audrai, liūčiai ir pan.) edukacinė programa vyksta VU Botanikos sodo muziejuje arba informaciniame centre (uždaroje patalpoje).

 

Žaliasis namas (balandžio–spalio mėn.)

Edukacinis užsiėmimas įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiesiems.

Trukmė – 45 min. Grupė iki 20 žmonių.

Kaip „užsiauginti“ „Žaliąjį namą“? Tai vienintelis Lietuvoje Žaliasis pastatas, kurį 2017 metais Europos sodų asociacija (European Garden Association - "Natur in Garden" Intenational), apdovanojo Berlyne. Šio namo kūrėjas – architektas R. Palekas. O apželdino pastatą VU Botanikos sodo darbuotojai. Tai ne tik inovatyvi sodininkystės idėja urbanizuotoje aplinkoje. Tai savaiminės Lietuvos floros džiunglės dengiančios pastato sienas ir kvapą gniaužianti panorama nuo pastato terasos. Sužinosite Žaliojo pastato istoriją, kalbėsime apie sienų-kolonų želdinimo naudą ir sodą ant stogo, pasigėrėsite VU Botanikos sodo vaizdais nuo pastato terasos.

 

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI PATALPOSE:

Botanika kitaip: pažintis ir edukacija DIDŽIAJAME ŠILTNAMYJE

Edukacija VISIEMS. Trukmė – 45 min. Grupė iki 15 žmonių. Vedama gruodžio-gegužės mėnesiais.

 

Pojūčių kelionė nuo kvapniosios vanilės prie lavongėlės, nuo dygaus kaktuso prie švelnios kalvorės,  nuo debesis siekiančių sekvojų prie smėlyje įsikasusių litopsių, nuo dinozaurų laikus menančių cikų prie modernių orchidėjų...

Visa tai galima pamatyti, paliesti, pauostyti VU Botanikos sodo Kairėnuose DIDŽIAJAME ŠILTNAMYJE! Čia 300 kvadratinių metrų plote veši apie 800 skirtingų augalų.

 

Kelionė aplink pasaulį per:

 

Ameriką: pažinsime agavą, kaktusus, anturius.

Afriką: pažinsime alaviją, kavamedį, pandaną, dioskorėją.

Aziją: pažinsime ciką, popiermedį, fikusą.

Australiją: pažinsime kalistemoną, eukaliptą, bambalį.

Pietų Europą: pažinsime lauramedį, mirtą, alyvmedį, pelžiedę.

  

Kelionės stotelėse jus džiugins:

prieskoniniai augalai: vanilė, kardamonas, rozmarinas, pipiras;
valgomus vaisius vedantys augalai: alyvuogės, ananasas, bananas, citrina, figa, datulė, granatas, gvajava, kertuotis, lokva;
ypatingų gyvenimo formų: sukulentai, lianos, epifitai, vabzdžiaėdžiai.

Edukacinė programa „ŠILTŲJŲ KRAŠTŲ AUGALAI: KELIONĖ PER PASAULIO ŽEMYNUS”

Kviečiame pažinti atogrąžų sodą priešmokyklinio amžiaus, pradinių klasių moksleivius ir jų mokytojus! Vilniaus universiteto Botanikos sodo Didžiajame šiltnamyje norime jus visus supažindinti su čia augančiais šiltųjų kraštų augalais iš įvairiausių pasaulio šalių ir regionų: Kinijos, Indijos, Australijos, Arabijos pusiasalio, Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos. 

 

Esame tikri, kad šie augalai jauniesiems tyrinėtojams padės pažinti pasaulio geografiją, o taip pat leis geriau suprasti svarbius žmonių kultūrų ir buities skirtumus. Užsiėmimo metu mokiniai klausysis pasakojimų ir stebės, lies augalus, galės juos tarpusavyje palyginti. Taip pat vaikai susipažins su šalių, kuriose šie augalai auga natūraliai gamtoje, istorijomis, o savo įgytas žinias edukacijoje galės patikrinti mėgindami pažymėti augalų kilmės šalis pasaulio žemėlapyje.

Edukacinis užsiėmimas skirtas: priešmokyklinių ir 1-4 klasių mokiniams
Vyks: VU Botanikos sodo Didžiajame šiltnamyje 
Data: derinama iš anksto, edukaciją galite rezervuoti el. paštu: edukacija@bs.vu.lt 
Kaina: įėjimas į sodą moksleiviui (nuo 7 metų) – 3 eurai, ikimokyklinukams įėjimas nemokamas. Papildomai: edukacinio užsiėmimo kaina (vaikų grupei) – 30 eur. 
Trukmė: 45 min.

Edukacinė programa „KAIP UŽSIAUGINTI CITRINĄ? PAŽINKIME PASAULIO AUGALUS”

Kviečiame moksleivius pažinti atogrąžų sodą ir pamėginti patiems užsiauginti citriną bei kitus augalus! Vilniaus universiteto Botanikos sodo Didžiajame šiltnamyje kviečiame jus visus susipažinti su čia augančiomis skirtingų šalių ir žemynų augalų kolekcijomis. Didžiajame šiltnamyje auga įvairių pasaulio šalių augalai – bananas, cikas, bambukas, figmedis, granatmedis, citrinmedis, eukaliptas ir kiti. Didelė jų dalis buvo itin svarbūs žmonijai ir istorijos vystymuisi. 

 

Šio užsiėmimo metu liesdami, uostydami, lygindami augalus bei klausydamiesi pasakojimų mokiniai susipažins su konkrečiu augalu, jo istorija ir savybėmis. Praktinė edukacijos moksleiviams dalis: vaikai į savo atsineštus buityje naudojamus indelius galės pasėti siūlomą augalą ir sužinos, kaip šį augalą prižiūrėti namuose. Tad moksleiviai namo savo indelyje galės parsinešti pasodintą citriną, saldžiąją papriką ir kitus augalus. Nekantraujame pradėti!

Edukacinis užsiėmimas skirtas: 1-5 klasių mokiniams
Vyksta: VU Botanikos sodo Didžiajame šiltnamyje
Data: derinama iš anksto, edukaciją galite rezervuoti el. paštu: edukacija@bs.vu.lt  
Kaina: įėjimas į sodą moksleiviui (nuo 7 metų) – 3 eurai, ikimokyklinukams įėjimas nemokamas. Papildomai: edukacinio užsiėmimo kaina (vaikų grupei) – 30 eur.
Trukmė: 45 min.

EKSKURSIJOS

Ekskursija ištvermingiems (kovo–spalio mėn.): Botanikos sodo kolekcijos: rododendrynas, Japoniškas sodas, „Europos žiedas“, žolinių augalų kolekcijos

Ekskursija vyresniems vaikams ir suaugusiems. Trukmė – 1.45 val. min. Grupė iki 20 žmonių. Vedama gegužės – lapkričio mėn.

Ekskursijos metu aplankomos kolekcijos: žemutinėje sodo terasoje esantis rododendrynas ir Japoniškas sodas, kur galima gėrėtis rododendrais, viržiais, sakuromis ir kitais tuo metu žydinčiais augalais, stebėti jų lajų formas, prisitaikymą prie reljefo, suderinamumą ir kt.

Toliau ekskursijos maršrutas leidžia pabūti savaiminio miško pakraštyje, pasižiūrėti, kokios savaiminės medžių ir krūmų rūšys auga. O kopiant šlaitu aukštyn galima pasimankštinti. Pakilus iki taip vadinamo žiedinio kelio, atsiveria botanikos sodo erdvės ir gražus peizažas, išryškėja „Europos žiedas“ – liepų medeliai pasodinti žiede. Apie žiedo istoriją galima paskaityti stende arba pasiklausyti gido pasakojimo.

Einant senojo parko pietiniu pakraščiu rytų kryptimi, greitai pasiekiamos žolinių augalų kolekcijos, kuriose kiekvienas tikrai atras daug spalvų ir augalų rūšių.

          

Ekskursija mėgstantiems peizažus: „Nauji kolekcijų plotai“ (kovo–spalio mėn.) – sumedėjusiems, žoliniams augalams, „Močiutės daržas“ ir kt.

Ekskursija įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems. Trukmė – 1.45 val. min. Grupė iki 20 žmonių. Vedama gegužės – lapkričio mėn.

Tai erdvės, esančios piečiau Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų grupės teritorijos. Sumedėję augalai čia perkelti iš senųjų dendrologinių (sumedėjusių augalų) kolekcijų plotų.

Kadangi maršrutas veda prie „Močiutės daržo“, tai ten verta eiti per Alyvų kalną, kur auginama apie 170 alyvų (Syringa L.) rūšių, porūšių ir veislių. Ar įsivaizduojate, koks grožis ir aromatai Jus apgaubs, jei tuo metu alyvos žydės?

Kitoje gruntinio kelio pusėje - „Močiutės daržas“, kur galima pamatyti auginamus prieskoninius augalus, įvairias daržoves. Vieni žinome, kaip jos atrodo ne tik ant stalo virtuvėje, bet ir darže, o kitiems tai, ką pamatys lysvėse, gali būti naujiena. Laikas stebėti ir tyrinėti.

Netoliese auginama dekoratyvinių obelų kolekcija, kur galima apžiūrėti medelių lajų formas, šakų ir šakelių žievės spalvą, žiedų (jeigu tuo metu žydi) spalvas ir dydį, vaisių (rudenį) įvairovę.

Toliau žygiuojant vakarų kryptimi, peizažas nustebins tvenkiniais, žaliais įvairių medžių plotais, pievomis, „Europos žiedu“, šlaitais, naujai tvarkoma Viduržemio jūros regiono teritorija, paslaptingu taku į naująjį rododendryno plotą.

           

Ekskursija „Senasis botanikos sodo parkas, žolinių augalų kolekcijos, erikinių kolekcija“ (kovo–spalio mėn.)

Ekskursija įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems. Trukmė – 1.45 val. min. Grupė iki 20 žmonių. Vedama gegužės–lapkričio mėn.

Tai tradicinė apžvalginė ekskursija, kurios maršrutas eina per senąjį botanikos sodo parką, prisimenama jo istorija, apžiūrimi pirmųjų ir antrųjų dvaro rūmų pamatai, aukščiausi medžiai.

Liepų alėjos rytinėje pusėje lankytojus pasitinka parko rožių kolekcija. Toliau einant į pietryčius, pasiekiamos gausios žolinių augalų kolekcijos: vilkdalgių, astilbių, jurginų, lelijų, kardelių, viendienių, bijūnų, raktažolių, paunksminiai daugiamečiai žoliniai, kalnų augalija, svogūniniai ir daugybė daugiamečių dekoratyvinių augalų rūšių.

Savaiminės floros taku pasiekiama erikinių šeimos augalų kolekcija atsiveria nuo aukštumos. Tai Japoniškas sodas su upeliu ir tvenkinuku bei rododendrynas, kurie žavingiausi būna žydėjimo metu: gegužės pabaigoje, birželio pirmoje pusėje.

           

Ekskursija sunkiai vaikštantiems: „Žiediniu keliu eidami pamatysite įvairias kolekcijas, pasidžiaugsite gamtos ir žmogaus sukurtu grožiu“ (kovo–spalio mėn.)

Ekskursija įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems. Trukmė – 1.45 val. min. Grupė iki 20 žmonių. Vedama gegužės–lapkričio mėn.

Ekskursijos maršrutas eina nuo kasos trinkelėmis klotu keliu ir asfaltuotu keliu. Jo pakraščiais auginamos įvairios augalų kolekcijos: senosios ir naujai pasodintos sumedėjusių augalų kolekcijos – medžiai, krūmai, lianos, gausios žolinių augalų kolekcijos. Iš tolo galima pamatyti „Alyvų kalną“ apsodintą alyvomis. Atgal grįžtama pro „Didįjį gėlių slėnį“, kur dera auginami dekoratyviniai augalai su savaimine drėgnų vietų flora. Aplankoma parko rožių kolekcija ir liepų alėja vėl pasiekiamas asfaltuotas kelias.

           

 

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI ŠALTUOJU METŲ LAIKU

Kaip pasigaminti klonų (sausio–balandžio mėn.)

Edukacinis užsiėmimas skirtas 5-ų klasių ir vyresniems moksleiviams, profesinių mokyklų mokiniams ir studentams. Trukmė –  45 min. Grupė iki 10 žmonių. Edukacinis užsiėmimas vedamas sausio–kovo mėn.

Mokiniai turės galimybę savarankiškai ir padedami laboratorijos darbuotojų klonuoti augalus in vitro sąlygomis, sužinos kaip pasigaminti mitybinę terpę, pasirinkti eksplantus, juo sterilizuoti, devirusuoti, gauti in vitro kultūrą. Aptarsime kokie mikrovegetatyvinio dauginimo privalumai ir nuo ko priklauso dauginimo sėkmė, kokie yra šio dauginimo etapai, reikės dirbti kaip operacinėje.

        

Kelionė aplink pasaulį (sausio–balandžio mėn.)

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus žmonėms edukacinėje klasėje. Trukmė – 45 min. Grupė iki 10 žmonių. Edukacinis užsiėmimas vedamas sausio – kovo mėn.

Kviečiame pakeliauti aplink pasaulį, virtualiai atrasti  naujas šalis, jų pinigus ir ten vešinčius žaliuosius mūsų draugus – augalus, vaizduojamus ant įvairių valstybių piniginių vienetų. Pinigai ne tik valdo pasaulį, pinigai – tai pasaulio istorijos dalis. Druska, kailiai, kriauklės, ryžiai – ko tik nenaudojo mūsų protėvai prekiaudami.  XIII amžiaus keliautojas venecijietis Markas Polas su tėčiu ir dėde apsilanko ant Ararato kalno Armėnijoje, ant kurio, sakoma, nusileidęs Nojaus laivas; Kinijoje Didžiojo Chano valdose, kur iš medžio žievės jau buvo gaminami pirmieji popieriniai pinigai... Kiekviena moneta ar banknotas – valstybės gyvenimo atspindys. Tad ką galime rasti ant Libano ar Madagaskaro monetų, o kas nupiešta ant rumuniškų ar latviškų banknotų ? Iš ko jie gaminami?  Apžiūrėsite fantastišką ir dar nematytą  monetų kolekciją, o savo botanines ir geografines žinias galėsite panaudoti protmūšyje. Šiai kelionei neprireiks nei  skėčio,  nei kepuraitės nuo saulės. Užsiėmimas vyks patalpoje. Jam pasibaigus, galėsite paklaidžioti VU Botanikos sodo takeliais, pakvėpuoti grynu oru.

 

                                      

Praktinio darbo metu atkartosime mokslinio pažinimo etapus ir susipažinsime su 2020 m. VU Botanikos sode užaugintais vaisiais. Indentifikuosime vaisius, pabandysite nustatyti, kokie augalai juos brandina. Sužinosite, kokie yra vaisių tipai pagal apyvaisį ir kokia vaisių bei sėklų reikšmė žmogaus gyvenime.

NAUJIENA! Edukacinis užsiėmimas „VYSIM ŽIEMĄ MES IŠ KIEMO! PASIRUOŠIMAS UŽGAVĖNĖMS“

Edukacija 1–5 klasių mokiniams. Trukmė – 60–90 min. Grupė pagal susitarimą. Vedama iki vasario 20 d.

Kviečiame į naują ir smagią edukaciją VU Botanikos sode Kairėnuose! Žiema dar visus džiugina, bet kaip gi ją išvysime kai laikas ateis? Kaip turėtume pasiruošti Užgavėnėms?

Užgavėnės tai linksmybių kupina diena, pasiekusi mus iš pagonybės laikų, skirta žiemai išvaryti ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnės yra juoko ir išdaigų diena. Pagrindinis dėmesys nukreiptas į apeigas ir burtus, kurie išvaro žiemos demonus ir pažadina šalčio sukaustytą žemę iš miego, suteikia jai derlingumo galią. Senovėje buvo tikima, kad magiškais veiksmais galima pagreitinti gamtos ciklus, prisivilioti pavasarį ir nulemti gerą metų derlių.

Edukacinio užsiėmimo metu prisiminsime senąsias Užgavėnių tradicijas, kalbėsime apie jų reikšmes, diskutuosime apie žiemos ir pavasario privalumus. Kadangi per Užgavėnes daug dainuojama, triukšmaujama – tai ir darysime. Užgavėnėms būtina užsidėti kaukę arba persirengti, taigi, pasigaminsime po kaukę, o kol jos džius, dainuosime, šoksime ir žaisime. Prisidūkę į valias, atliksime magišką bluko ritualą. Pabaigoje – bendra nuotrauka su kaukėmis VU Botanikos sode.

Vyksta VU Botanikos sodo Kairėnuose edukacinėje klasėje
Edukacijos kaina – 50 Eur (bilietų į VU Botanikos sodą pirkti nereikia);
Registracija ir laiko suderinimas el. p.  daiva.krutuliene@bs.vu.lt
  

ATSISIŲSTI EDUKACINĘ PROGRAMĄ