Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

VERPĖJŲ ORKESTRAS. PERFORMANSAS

2019-01-20

„Verpėjų orkestras” yra menininkės Lauros Garbštienės 2017 m. inicijuoto projekto „Verpėjos“, vykusio Marcinkonių seniūnijoje Varėnos rajone, tęsinys. Verpimas rateliu tapo jungtis tarp skirtingo amžiaus, išsilavinimo ir kultūrinės patirties žmonių.

Sausio 20 d. 16 val. „Verpėjų orkestro” performansas.

„Verpėjų orkestro” performanso žiūrovams įėjimas įsigijus botanikos sodo lankytojo bilietą.

Verpimo ratelis, įprastas buities įrenginys vilnai ir linams verpti, nenaudojamas jau daugiau kaip pusę amžiaus. Tačiau daugelio senų namų palėpėse rateliai išliko, pagarbiai padėti jau mirusių savininkių. Rateliai yra sumanūs įrenginiai, dažniausiai gerai veikiantys iki šiol, todėl galėtume juos ir dabar naudoti pagal paskirtį, jeigu būtų poreikis.
Kiekvienas ratelis turi savo unikalų skambesį, girgždesį, toną, ritmą. Susibūrę drauge verpti įgarsintais rateliais galėsime sukurti spalvingą garsų jūrą.
Šiame sumanyme bus naudojama vietinių avių vilna, nepelnytai nuvertinta ir užmiršta.
Verpimo rateliais ramus, įtraukiantis, meditatyvus darbas ir jų skleidžiamas intensyvūs garsai sudarys kontrastą, kuriuo siekiu dalyvius ir žiūrovus ne panardinti į romantišką praeities nostalgiją, bet sukurti terpę susimąstymui apie aplinkosaugos ir kitas ekologines problemas.

Daugiau apie renginį skaitykite čia.