Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

LIETUVOS SFINKSAI. M.JASNAUSKAITĖS ILIUSTRACIJŲ PARODA

2018-08-25 iki 2018-08-26

2018 m. rugpjūčio 25-26 d. kviečiame aplankyti Monikos Jasnauskaitės iliustracijų parodą "Lietuvos sfinksai" VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g.45, Vilnius) nuo 12.00 iki 18.00 val.

Parodos autorė Monika Jasnauskaitė kviečia susipažinti su sfinksais - visapusiškai įdomia drugių šeima.
Drugių pavadinimas kilo dėl jų vikšrų, galvą pariečiančių žemyn, krūtinę iškeliančių aukštyn, taip primindami mažą senovės egiptiečių sfinksą. Lietuvoje iš viso užfiksuota 18 rūšių sfinksų.
Idėja sukurti sfinksų iliustracijų ciklą kilo skaitant Ričardo Kazlausko ir Broniaus Šablevičiaus pažintinius leidinius apie Lietuvos drugius ir sfinksus. Ši drugių šeima Moniką patraukė išskirtine išvaizda ir rūšine įvairove.
Parodos autorė yra dalyvavusi grupinėse parodose Portugalijoje, JAV, Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, iliustruoja knygas, Monikos piešiniai naudojami kuriant drabužių kolekcijas ir spausdinant atvirukus. Kūrėja nuo pat vaikystės žavėjosi gamta, mėgo gilintis į įvairius gyvųjų sistemų veikimų mechanizmus, todėl pasirinko molekulinės biologijos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete. Jų metu Monika susidomėjo mokslinėmis iliustracijomis.

Rugpjūčio 26 d. įėjimas į Botanikos sodą ir parodą nuo 16.00 val. tik su koncerto bilietais.