Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

GRAŽIAUSIŲ VASAROS GĖLIŲ PARODA

2018-07-05 iki 2018-07-08

MALONIAI KVIEČIAME Į GRAŽIAUSIŲ VASAROS GĖLIŲ PARODĄ !

Š.m. liepos 5–8 dienomis Valstybės dienos ir Mindaugo karūnavimo šventės proga Vilniaus universiteto botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g. 45, Vilnius) vyks gražiausių vasaros gėlių paroda. Bus galima pamatyti tuo metu žydinčius pačius gražiausius vasaros žiedus: lelijų, viendienių, rožių, levandų, ramunių, flioksų bei daug kitų žydinčių augalų.
Parodoje bus eksponuojami gėlių žiedai iš šių kolekcijų: Vilniaus universiteto Botanikos sodo Kairėnuose ir Vingio skyriaus, Šiaulių universiteto Botanikos sodo bei Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos narių kolekcijų.

Taip pat bus eksponuojama unikali miežių mutantų kolekcija, kuri yra tokia vienintelė Lietuvoje ir kaupiama VU Botanikos sodo mokslininkų. Parodos lankytojai galės susipažinti su pačiomis naujausiomis ir įdomiausiomis šiuo metu Lietuvoje auginamomis gėlėmis, su lietuvių selekcininkų kuriamomis gėlėmis bei kitais žydinčiais sumedėjusiais augalais.
Vienas svarbiausių VU Botanikos sodo tikslų – ne tik kaupti augalų kolekcijas, bet ir supažindinti jas su visuomene. Todėl parodoje ypatingas dėmesys bus skirtas lietuvių selekcininkų sukurtoms ir kuriamoms augalų veislėms.

Parodos atidarymas š.m. liepos 5 d. 12.00 val. VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g.45, Vilnius).
Po atidarymo 12.30 val. visų dalyvių lauks staigmena - kūrybinė laboratorija su tapybos studijos “Mano spalva” dailininkais. Jie pakvies mažuosius ir didelius parodos lankytojus tapyti augalo, eksponuojamo parodoje portretą.

14.00 val. visi norintys dalyvaus ekskursijoje po Botanikos sodo augalų kolekcijas.

Paroda vyks:
Liepos 5 d. 12.00-19.00 val.
Liepos 6 d. 10.00-19.00 val.
Liepos 7 d. 13.00-19.00 val.
Liepos 8 d. 10.00-19.00 val.

Paroda nemokama, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą