Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

ŠIAUDINIŲ VELYKINIŲ PUOŠMENŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

2018-03-24

Š.m. kovo  24 d., šeštadienį, 13.00 val. kviečiame į kūrybines dirbtuves Vilniaus universiteto Botanikos sode (Kairėnų g.43, Vilnius).

Kartu su tautodailininke ROMA GUDAITIENE kursime puošmenas iš šiaudų: paukštelius bei sodelius, skirtus velykiniam stalui, namų dekoravimui bei dovanoms. Taip pat susirišite nedidelę verbą iš žolynų.

Kabantis šiaudinis sodas – tai sakralioji lietuvių tautos kūryba, atspindinti senovinę pasaulio tvarką ir visatos modelį, kuriuos sudarė šios sferos – požemis, žemės paviršius ir dangus. Sodus kabindavo virš bendro šeimos stalo, garbingiausioje namo kertėje arba virš vaiko lovelės.
Sodų gaminimui naudojamos tik natūralios gamtinės medžiagos – javų šiaudai arba nendrių stiebeliai, sujungiant juos lininiais siūlais. Manoma, kad aukso spalvos stiebeliuose yra sukaupta daug saulės energijos ir į namus jie atneša laimę bei harmoniją. Dažniausi simboliai šiaudiniuose soduose – įvairios geometrinės formos, saulutės, paukšteliai, eglutės, žvaigždės bei kt. 

Užsiėmimas mokamas: 1 EUR įėjimo mokestis į VU Botanikos sodą + 9 EUR edukatorei (įskaičuotos visos reikalingos medžiagos), vaikams taikomos nuolaidos.

Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos ir registracija el. paštu: edita.turskiene@bs.vu.lt