Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

PASKAITA APIE ISLANDIJOS BOTANIKOS SODĄ BEI GAMTĄ

2018-03-07

Maloniai kviečiame š.m. kovo 7 d., trečiadienį, 13.00 val. į paskaitą "Kelionė į Islandijos Botanikos sodą bei pažintis su jos gamta". VU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorė SANDRA GATAVECKIENĖ papasakos apie išvyką į Islandiją.
Įgyvendinant dvišalį bendradarbiavimo projektą, Vilniaus Universiteto botanikos sodo specialistai pernai vyko į Islandijos sostinės Reikjaviko botanikos sodą. Šio sodo kolegos supažindino su sodo veikla bei sukauptomis kolekcijomis. Jie buvo susipažindinti su Miškų tyrimo stoties Mógilsá veikla, vykdančia miškų atkūrimo darbus ir tyrimus. Taip pat lankėsi Islandijos žemdirbystės universitete Hvanneyri, kuriame dalijosi patirtimi šlapžemių išsaugojimu bei jų palaikymu. Hvanneyri universiteto filiale Hveragerði buvo supažindinti su kultūrinių augalų genofondu bei vykdomais tyrimais. Vyko į nacionalinį parką Snaefellsness pusiasalyje, kur buvo supažindinti su saugomomis augalų rūšimis. Laisvu laiku grožėjosi įspūdinga ir unikalia Islandijos gamta: kriokliais, geizeriais bei kalnais.
Tad visais šiais puikiais įspūdžiais ir bus pasidalinta paskaitoje.
Renginys vyks VU Botanikos sodo Informaciniame centre. Paskaita nemokama, mokamas tik įėjimas į Botanikos sodą (1,5 EUR)