Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

ŠIAUDINIŲ SODŲ VĖRIMO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

2018-03-10

Dėmesio, registraciją į užsiėmimą nutraukiama, nes grupėje nebeliko vietų, atsiprašome už nepatogumus.
Jeigu į šį užsiėmimą užsiregistravote el. paštu, tai lauksime jūsų kovo 10 d. 12.30 val. VU Botanikos sode Kairėnuose. O jeigu nespėjote - kviečiame registruotis kitam užsiėmimui kovo 24 d. Šio užsiėmimo metu bus kuriamos velykinės šiaudinės puošmenos, daugiau informacijos apie jį rasite:

http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/273-%C5%A0iaudini%C5%B3-velykini%C5%B3-puo%C5%A1men%C5%B3-k%C5%ABrybin%C4%97s-dirbtuv%C4%97s

 

Š.m. kovo 10 d., šeštadienį, 12.30 val. kviečiame į kūrybines dirbtuves Vilniaus universiteto Botanikos sode (Kairėnų g.43, Vilnius) ! Kartu su tautodailininke ROMA GUDAITIENE bus galima išmokti varstyti šiaudinius sodus.

Kabantis šiaudinis sodas – tai sakralioji lietuvių tautos kūryba, atspindinti senovinę pasaulio tvarką ir visatos modelį, kuriuos sudarė šios sferos – požemis, žemės paviršius ir dangus. Sodus kabindavo virš bendro šeimos stalo, garbingiausioje namo kertėje arba virš vaiko lovelės.
Sodų gaminimui naudojamos tik natūralios gamtinės medžiagos – javų šiaudai arba nendrių stiebeliai, sujungiant juos lininiais siūlais. Manoma, kad aukso spalvos stiebeliuose yra sukaupta daug saulės energijos ir į namus jie atneša laimę bei harmoniją. Dažniausi simboliai šiaudiniuose soduose – įvairios geometrinės formos, saulutės, paukšteliai, eglutės, žvaigždės bei kt.
Kūrybinių dirbtuvėlių metu kiekvienas dalyvis mokysis sukurti savo šiaudinį sodą.

Užsiėmimas mokamas: 1 EUR įėjimo mokestis į VU Botanikos sodą bei 9 EUR edukatorei (įskaičuotos visos reikalingos medžiagos). Vaikams taikomos nuolaidos.

Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos ir registracija el. paštu: edita.turskiene@bs.vu.lt