Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

ĮSPŪDŽIAI IŠ RYTŲ IR CENTRINĖS EUROPOS ŠALIŲ BOTANIKOS SODŲ KONFERENCIJOS BUDAPEŠTE, VENGRIJOJE

2018-01-24

Maloniai kviečiame į paskaitą apie įspūdžius iš Rytų ir Centrinės Europos šalių Botanikos sodų konferencijos Budapešte, Vengrijoje, kuri vyks sausio 24 d., trečiadienį 13.00 val. VU Botanikos sode (Kairėnų g.43, Vilniuje).

Pranešėjai VU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratoriai Edita Butkevičiūtė ir Vytautas Kuzma.

Vilniaus Universiteto Botanikos sodas tradiciškai delegavo savo atstovus į tarptautinę Rytų ir Centrinės Europos botanikos sodų konferenciją "EastCentGard III" vykusią Budapešte, Vengrijoje.

Konferencijos metu buvo skaitomi pranešimai, kurių metu buvo reprezentuojami Rytų ir Centrinės Europos botanikos sodai iš įvairių perspektyvų. Buvo eskaluojamos temos susiję su botanikos sodų plėtra, valdymo gairėmis. Kalbėta ir apie botanikos sodų pritaikomumą mokslo tyrimams bei švietėjiškai veiklai. Taip pat aptarti nykstantys augalai, jų apsaugos gairės konservacijos procesų svarba ir t.t.

Konferencijos metu buvo aprodytas Budapešto centre esantis nedidelis, bet žavingas Budos arboretumas.

Vizito Vengrijoje metu buvo aplankytas 180 metus skaičiuojantis Vácrátót botanikos sodas esantis Vengrijos sostinės Budapešto rajone. Tai nacionalinio lygmens botanikos sodas turintis didžiausias augalų kolekcijas visoje Vengrijoje.

Paskaita nemokama, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą. Renginys vyks VU Botanikos sodo informaciniame centre