Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

KVIEČIAME GEGUŽĖS 12-ĄJĄ DRAUGE PAMINĖTI TARPTAUTINĘ AUGALŲ SVEIKATOS DIENĄ!

2023-05-12 iki 2023-05-14

Kviečiame gegužės 12-ąją drauge paminėti Tarptautinę augalų sveikatos dieną!

Valstybinė Augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos kviečia kartu paminėti Pasaulinę augalų sveikatos dieną, kurią švęsime gegužės 12-14 dienomis VU Botanikos sode Kairėnuose! 

Šio renginio tikslas – padidinti visuomenės supratimą apie augalų naudą ir pabrėžti, kaip svarbu laiku aptikti Lietuvoje itin pavojingus augalų kenkėjus.

Augalai yra itin reikšmingi mūsų planetos ekologinei pusiausvyrai. Jie atlieka daugybę svarbių funkcijų – nuo maisto šaltinio žmonėms ir gyvūnams iki poveikio oro ir vandens kokybei. 

O tai tik kelios iš daugybės priežasčių, kodėl augalai yra nepakeičiama ir reikšminga ekosistemų dalis! Deja, augalai paveikiami įvairių  kenkėjų, pvz., vabzdžių, virusų ar bakterijų. Todėl labai svarbu laiku aptikti augalų kenkėjus, kad būtų galima imtis tinkamų prevencinių arba gydymo priemonių, kad išsaugotume augalus ir apsaugotume savo ekosistemą. 

Siekdami visuomenę supažindinti su Lietuvai grėsmę keliančiais kenkėjais, Valstybinė Augalininkystės tarnyba (prie ŽŪM) parengė apie juos vaizdinę medžiagą, kuri iliustruoja šių žaladarių biologiją, požymius ir tai, kur kreiptis išvydus šiuos kenkėjus. 

Ši informacija bus pateikta specialiai parengtuose stenduose VU Botanikos sode Kairėnuose gegužės 12–14 dienomis. 

Valstybinė Augalininkystės tarnyba (prie ŽŪM) kviečia visus sodo lankytojų įsiamžinti šalia augalų kenkėjų stendų-plakatų, paskelbti šias nuotraukas soc. tinklų komentaruose čia ir VATZUM paskyroje. Geriausios nuotraukos autoriai bus apdovanoti!

Taigi: kviečiame apsilankyti VU Botanikos sode Kairėnuose, kviečiame ir kitomis iniciatyvomis prisidėti puoselėjant augalų sveikatą. Būkime atsakingi už mus supančių ekosistemų tvarumą ir mūsų pačių gerovę. 

#PlantHealthDay