Vilniaus universitetas

MENIU

VILNIAUS M. SAVIVALDYBĖS FINANSUOJAMAS SAVIVALDYBEI PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ APLINKOSAUGINIO ŠVIETIMO PROGRAMOS PROJEKTAS „MEDŽIŲ PAVĖSYJE“

Siekiant sudaryti galimybę 3–7 metų vaikams nuolat būti gamtoje, ja grožėtis, pažinti, puoselėti, tausoti ir prisidėti prie gamtos išsaugojimo, VU Botanikos sodas bendradarbiauja su Vilniaus lopšeliais–darželiais „Jovarėlis“, „Saulėgrąža“ ir „Riešutėlis“, taip pat Vilniaus Balsių progimnazija įgyvendinant projektą MEDŽIŲ PAVĖSYJE.

Projekto tikslas yra edukacinių filmų pagalba skatinti ir motyvuoti vaikus kartu su tėvais ir mokytojais kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, domėtis Vilniaus mieste augančiais medžiais, pažinti jų įvairovę, teikiamą naudą ir pasvarstyti, kuo galime prisidėti prie aplinkosauginių problemų sprendimo. Įdomus ir įvairus medžių pasaulis budina vaikų susidomėjimą juos supančia gamtine aplinka, suteikia stimulą žaidimui, pažintinei, darbinei bei meninei veiklai. Tikslingai organizuota vaikų veikla gamtoje, siekiant ekologinių, pažintinių, emocinių ir dvasinių žinių turės įtakos jų kaip asmenybių vystymuisi. Projekto metu kartu su mokslininkais ir gamtos mokytojais sukurti keturi edukaciniai filmukai apie aštuonis medžius, padės ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems pažinti augalus, pro kuriuos praeiname kiekvieną dieną jų nepastebėdami. Vaikai susipažins su medžių, vabzdžių įvairove, sužinos jų naudą žmogui, kodėl juos reikia saugoti ir tausoti, sodins medžius, pasigamins vabzdžių viešbutį, mokysis tyrinėdami, eksperimentuodami ir atrasdami.

VU Botanikos sodo indėlis į  projekto įgyvendinimą:

  • informuoti visuomenę apie vykdomą projektą;
  • konsultuoti pedagogus parenkant atitinkamo amžiaus grupei vaikų edukacijos temą ir kuriant tos temos turinį;
  • padėti kurti edukacijai skirtus filmukus, paruošti filmukams Botanikos sodo specialistų interviu;
  • organizuoti vaikų edukacinius užsiėmimus VU Botanikos sode.

SUKURTAS TURINYS:

APIE KLEVĄ

APIE BERŽĄ

APIE LIEPĄ

MEDŽIŲ PAVĖSYJE

Viktorina KAIP IŠSAUGOTI GAMTĄ

Virtuali nuotraukų paroda MEDŽIAI

Vaikų darbų parodos I DALIS  II DALIS   III DALIS   IV DALIS

REZULTATŲ PRISTATYMAS (ATSISIŲSTI)

PROJEKTO PRISTATYMAS (ATSISIŲSTI)

PROJEKTĄ REMIA: