PASKAITA APIE AUGALŲ SISTEMATIKOS NAUJOVES APG-IV

2018-01-31

2018 m. sausio 31 d. 15.00 val. paskaita apie Augalų sistematikos naujoves APG-IV

Pranešėjas dr. Darius Ryliškis.

APG IV (2016) yra ketvirta "Angiosperm Phylogeny Group" (APG) sukurta šiuolaikiška, dažniausiai molekuliniais tyrimo metodais paremta žydinčių augalų (magnolijūnų) klasifikavimo sistema. Paskaitoje bus nagrinėjama sistemos sudarymo principai, supažindinama su atskirų sistematinių grupių aprašymams naudojamais požymiais, trumpai apibūdinamos pagrindinės grupės. Remiantis APG sistema JAV jau senokai rengiami botanikos vadovėliai (APG I publikuota 1998 metais), kai kuriose šalyse pagal šią sistemą botanikos soduose įrengiami sistematikumai. Paskaitos metu bus pristatyti Šveicarijos botanikos sodų sistematikumų pagal APG sistemą pavyzdžiai.

Paskaita vyks VU Botanikos sodo informaciniame centre.

Paskaita nemokama, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą