EURIKOS URBONAVIČIŪTĖS PARODA "FEMME" (MOTERIS)

2017-09-28

Kviečiame aplankyti EURIKOS URBONAVIČIŪTĖS parodą "FEMME" (Moteris).

Jos atidarymas įvyko 2017 m. rugsėjo 28 d.

Paroda vyksta rugsėjo 23 - spalio 29 d. šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11.00 iki 17.00 val. VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g.45, Vilnius).

"Tu – viso ko pradžia. Tu – nuostabiausia Gamtos dovana Pasauliui".

APIE AUTORĘ:

Eurikos Urbonavičiūtės kūryba išsiskiria unikaliu stiliumi – dailininkė paveiksluose fiksuoja įspūdžius. Tapytoja tiki, kad būtent įspūdžiai sudaro mūsų gyvenimo džiaugsmo pagrindą.

Tapytoja gimė Šiauliuose, baigusi Kuršėnų 4-ą vidurinę mokyklą, studijavo architektūrą Vilniaus inžineriniame statybos institute (VGTU), čia menininkė pradėjo žengti pirmuosius kūrybinius žingsnius tapyboje.
Aktyviai tapyti pradėjo nuo 2009 metų, kuomet surado savo unikalią techniką – daugiasluoksnę tapybą aliejiniais dažais su išliekančia specialia faktūra, kuri ligi šiol yra tapytojos paveikslų parašas. Šia technika autorė bando jėgas grafikoje.
Sukurta daugiau kaip 60 darbų, dalį kurių įsigijo kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje
2011 metais, po parodos Tautodailininkų Sąjungos meno galerijoje, Eurikai Urbonavičiūtei suteiktas tautodailininkės vardas.
Menininkė surengė dar kelias parodas:
2012 paroda „Įspūdis“ Vilniaus Kairėnų botanikos sode
2012 kalėdinė darbų paroda Druskininkų Aqua Parke,
2013 dalyvavo respublikinėje tautodailės konkursinėje parodoje Alantos dvare.
2015 m. dalyvavo respublikinėje tautodailininkų parodoje “Natiurmortas” Vilniaus rotušėje,
2014 m. dalyvavo tapytojų plenere „Džiazuojantis menas 2014″ Senajame Tarpupyje Trakų raj.
2014 m. gruodžio mėn. Tautodailininku sąjungos galerijoje vyko paroda „Gėlė“.
2015 m. Liepos 2 d. plačiai nušviesta personalinė tapybos paroda “Pradžia” Kairėnų botanikos sode,
2015 m. tapytoja prisijungė prie Prancūzijos meno asociacijos Mondial Art Academia. Kur jos darbai susilaukė pripažinimo, ir buvo suteiktas galerijos ambasadorės Lietuvoje statusas,
2016 m. dalyvavo Vilniaus krašto tautodailininkų parodoje skirtoje LTS 50-mečiui ,
2016 balandžio 28 tapybos paroda Kaune, Noks namuose „Kultūros kube“
2016 m. personalinė tapybos paroda verslo centre “3 Burės” Vilniuje,
2016 m. personalinė tapybos paroda verslo centre Gynėjų g. 16,
2016 m. personalinė tapybos paroda Tautodailininkų Sąjungos meno galerijoje.

STILIUS
Tapyba pasižymi daugiasluoksniškumu: pati pradžia- specialia gruntavimo technika išgaunamas reljefo efektas, toliau sluoksnis po sluoksnio formuojama faktūra, kuria išgaunami mistiniai baltų kultūros ir tautodailės simboliai, zodiako ženklai , ornamentika. Pats paveikslo siužetas tapomas aliejiniais dažais ant tikros drobės, kurią užtempiu ant porėmių. Paveikslas lakuojamas. Tokia tapybos technika atliktas darbas išsaugo išliekamąją vertę dešimtmečiais ir net šimtmečiais. Nuo pirmo žingsnio iki paveikslo įrėminimo ilgas ir kruopštus kelias trunka nuo 1 iki 3 mėnesių.
Kūryba nėra plataus vartojimo prekė. Dėl ilgo tapybinio – meninio proceso pasaulį išvysta nuo keleto iki keliolikos darbų per metus. Nerasite mano pačios kurtų identiškai pasikartojančių siužetų- kiekvienas kūrinys yra tikrai vienintelis visame pasaulyje.
Savo kūriniuose fiksuoju įspūdžius, kuriuos stebiu gamtoje, aplinkoje, įvykiuose. Paveikslo personažus apgaubiu gamtoje matytais šviesos ir šešėlių žaismo, faktūrų, gamtos elementų koloritais ir formomis, suteikiu jiems mistikos ir simbolizmo. Portretuoe perteikiu personažo vidines emocijas, peizažuose nematomus koloritus.