Vilniaus universitetas Vilniaus universiteto botanikos sodas

MENIU

Kalendorius

PAVASARIO ŽIEDŲ ŠVENTĖ VINGIO SKYRIUJE

2017-05-06

Kviečiame į Pavasario žiedų šventę VU Botanikos sode Vingio skyriuje gegužės 6 d., šeštadienį, 12.00 val.! Ši šventė - tai Všį "Sveikas miestas" ir Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamos šventės "PaVINgiuojam" šventės dalis.

Gegužės mėnesį nuostabų Vingio parke esantį kampelį užlieja gausus tulpių žydėjimas. Juk tulpių įvairovė tokia stulbinanti: didelės kaip krūmai ir miniatiūrinės, pilnavidurės ir daugiažiedės, siauralapės ir margalapės, šerkšnotosios ir papūginės, kvepiančios ir lelijažiedės, o spalvų įvairovė – nuo juodų iki visiškai baltų, tad sunku viską ir išvardinti. Šiuo metu žydės ne tik tulpės, bet ir daugelis kitų gėlių, krūmų bei medžių.

Šventės metu ne tik gėrėsimės žiedais, bet vyks ir gražiausios tulpės rinkimai, skambės VU orkestro „Oktava“ koncertas, vyks kūrybinės dirbtuvės, floristinių bei keramikos darbų paroda, sodo apžvalga nuo medžių kartu su arboristais.

ŠVENTĖS PROGRAMA:

12.00 Tulpių šventės atidarymas. Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“ (vadovas A. Kučinskas)

12.30-16.00 Metų tulpės rinkimai.

16.00 Metų tulpės nominacijų paskelbimas ir muzikinės staigmenos 

Parodos:

  • Floristinių darbų paroda (Vilniaus statybininkų rengimo centro Dekoratyvinio apželdinimo studentų  floristinių darbų paroda, dėstytoja L. Juškėnienė)
  • Floristinių darbų paroda (Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto floristinio interjero dizaino studentų darbai, dėstytoja V.Gruzdienė)
  • „Ant žolės“ keramikos darbų paroda (Vilniaus akademijos Keramikos  katedros studentai, absolventai, kiti keramikai, vadovė dėst. J. Jasinskaitė)

Kūrybinės dirbtuvėlės:

  • VšĮ Amatų gildijos keramikos kūrybinė dirbtuvėlė (keramikas V. Vasaitis)
  • „Pavasarinių gėlių kioskas“ sezoninių gėlių puokščių kūrimas (Gėlių studija „Buketai“, autorės Aurimė ir Ignė Aleksandravičiūtės)
  • Sodo apžvalga nuo medžių viršūnės (Lietuvos arboristikos centras, A.Davenis)

Nors tulpės į mūsų kraštą atkeliavo tik prieš kelis šimtus metų, bet atrodo, kad čia jos auga nuo neatmenamų laikų, ir net tradicinis lietuviškas etnografinis gėlių darželis neįsivaizduojamas be tulpių žiedų. Pačią tradiciškiausią tulpę mes įsivaizduojame raudoną, bet iš tiesų pasaulyje yra tokia gausybė tulpių rūšių ir veislių įvairovė – šimtai tūkstančių ! Nuostabiausia, kad visai tai galima pamatyti ir Lietuvoje, nebūtina vykti į kitas šalis. Tad gegužės 6 dieną Vilniaus universiteto Botanikos sodo skyrius, esantis Vingio parke (M.K.Čiurlionio g.110, Vilnius) kviečia į vieną nuostabiausių šių metų renginių PAVASARIO ŽIEDŲ ŠVENTĘ. Šioje mieste esančioje gamtos oazėje, apsuptoje šimtamečių medžių, nuostabiausius žiedus skleidžia šimtai įvairiausių tulpių. Visą gegužės 6-osios šeštadienio dieną bus galima ne tik žavėtis tulpių žiedais, bet ir klausytis muzikos, gėrėtis dailės kūriniais bei floristiniais darbais, ir žinoma, dalyvauti pačios gražiausios tulpės rinkimuose. Šis renginys - tai Vilniuje vykstančios šventės "Pavingiuokim" viena iš programos dalių. Ateikite į Vingio parką (M.K.Čiurlionio g. 110) gegužės 6 d. ir pajuskite buvimo gamtoje džiaugsmą, kurį mums dovanoja pavasario žiedų gražumai.

Tulpiu zydejimas